به ‎زودی کروکی تصادفات، آنلاین می‌شود

به ‎زودی کروکی تصادفات، آنلاین می‌شود
زمان مطالعه: 3 دقیقه اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است

کروکی تصادف کمک می‌کند که با سندیت حادثه‌ای که رخ داده است را شرح دهیم. این حادثه می‌تواند یک تصادف سنگین و یا حتی یک تصادف سبک باشد. همچنین با کمک کروکی تصادف می‌توانیم از شرکت‌های بیمه خسارت مطالبه کنیم.تا آخر این خبر همراه تک نیوز باشید.

در یک کروکی مامور یا کارشناس راهنمایی و رانندگی به ترسیم نحوه رخ دادن حادثه میپردازد. این کار نیز با درج وضعیت حرکت و برخورد خودروها در کنار جزئیات زمانی و مکانی (از قبیل ساعت وقوع حادثه‌،‌ تاریخ و…) صورت می‌پذیرد.

به ‎زودی کروکی تصادفات، آنلاین می‌شود [به روز رسانی] - آبان ۱۴۰۰

رییس پلیس راهور در رابطه با کروکی تصادفات اعلام کرد:

کروکی الکترونیک از اواخر سال ۹۹ به طور آزمایشی در قم راه اندازی و ایرادات آن تاکنون برطرف شده است. تا دو ماه آینده زیرساخت سراسری این طرح آماده شده و در سرتاسر کشور پیاده‌سازی خواهد شد.

براین اساس، بعد از تصادفات، فیلم و عکس تصادف و نظر کارشناس به صورت آنلاین ثبت شده و بلافاصله برای بیمه فرستاده می‌شود. نیازی به حضور فرد در بیمه نیست، ارزیاب براساس همین اطلاعات میزان خسارت را تعیین کرده و مبلغ به حساب او واریز می‎شود.

بیانیه تازه پلیس: کروکی‌های کاغذی تصادفات حذف و با نسخه الکترونیکی جایگزین می‌شود [به روز رسانی] - مهر ۱۴۰۰

در راستای به روز رسانی فناوری‌های پلیس راهور که اخیرا در دستور کار این ارگان قرار گرفته‌٬‌ معاون فنی، مهندسی و خدمات ترافیکی پلیس راهور ناجا با اشاره به ارائه خدمات پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در بسترهای اینترنتی در راستای تحقق هوشمندسازی پلیس گفت: «با راه اندازی سامانه ترسیم الکترونیکی کروکی تصادفات به زودی در تمام کشور کروکی کاغذی حذف و ترسیم کروکی به صورت الکترونیک انجام می‌شود.»

سرهنگ محمدعلی زارع افزود: «در تصادفات رانندگی در معابر، رانندگان باید بعد از تصادف به وظیفه خود عمل کنند و هر چه سریع‌تر و تا قبل از رسیدن افسر راهنمایی و رانندگی اقدام به بازگشایی مسیر نمایند و با توجه به هماهنگی‌هایی که با بیمه‌ها انجام شده بدون نیاز به کروکی کاغذی می‌توانند به شرکتهای بیمه‌ای مراجعه کنند.»

کدام حوادث رانندگی نیاز به کروکی تصادف دارند؟ [به روز رسانی] - خرداد ۹۸

پلیس راهنمایی و رانندگی از تغییر شرایط پرداخت خسارت بیمه نامه خودرو بدون نیاز به کروکی تصادف خبر داد. بر این اساس در مواردی که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت، از این پس حتما نیاز به گزارش پلیس است این موارد عبارت اند از:

برخورد با خودروهای نظامی یا خودروهای سنگین، تصادف ما بین چند دستگاه اتومبیل، تصادف با شخصی که گواهینامه یا بیمه نامه ندارد، تصادف با غیرمقیم در شهر، تصادف هایی که علت آن عبور از چراغ قرمز باشند، تصادف با شی ثابت، تصادف های شاخ به شاخ، تصادف با موتورسیکلت، مواردی که بیمه نامه امسال با سال گذشته پیوسته نباشد، تصادف هایی که در فاصله ۲۰ روز بعد از صدور بیمه نامه حادث شده باشند، تصادف منجر به جرح و فوت و در انتها تصادف های ناشی از حرکت دنده عقب.

براساس این گزارش الباقی انواع تصادفات، که خسارت آن تا سقف ۹ میلیون تومان باشد، نیازی به کروکی تصادف ندارند و پرداخت آن ها بدون کروکی انجام می شود.

در انتها لازم به یادآوری می دانیم که به مواردی همچون تصادف با شی ثابت و تصادف با شخصی غیرمقیم در شهر، توجه بیشتری داشته باشید چرا که ممکن است در ذهنتان الزام آنها در انجام کروکی، بی ربط و غیر ضروری به نظر بیایند. اما از این ابلاغیه به بعد، روند انجام فرایند پرداخت خسارت، حتما نیاز به کروکی تصادف دارند.خیلی ممنونیم که تا آخر این خبر همراه تک نیوز بودید.

امتیاز خود را ثبت کنید
علیرضا حاجی سید حسن
علیرضا حاجی سید حسن
سردبیر

من علیرضا حاج سید حسن هستم . خیلی دوست دارم اطلاعات خودم را با دیگران به اشتراک بزارم❤

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

1 × 3 =