رابط کاربری تقسیم صفحه Street View برای نسخه اندرویدی گوگل مپ منتشر شد

رابط کاربری تقسیم صفحه Street View برای نسخه اندرویدی گوگل مپ منتشر شد
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است

گوگل به‌روز‌رسانی جدیدی برای گوگل مپ ارائه کرده که استفاده از سرویس Street View را کمی ساده‌تر می‌کند. این به‌روزرسانی، رابط کاربری تقسیم صفحه نمای خیابان را در اختیار کاربران اندروید قرار می‌دهد.

شاید تا پیش از این اگر نیاز به استفاده از قابلیت نمای خیابان گوگل مپ داشتید، به سراغ نسخه دسکتاپ آن می‌رفتید. اگرچه قابلیت نمای خیابان پیش از این هم در نسخه اندرویدی گوگل مپ وجود داشت، اما استفاده از آن اغلب گیج کننده بود. با این حال آپدیت جدید ارائه شده از سوی گوگل، استفاده از حالت نمای خیابان با تقسیم صفحه را بسیار آسان کرده است.

 

ap resize

رابط کاربری تقسیم صفحه جدید به صورت خودکار و پس از مشخص کردن یک نقطه روی نقشه راه‌اندازی می‌شود. با این حال اگر مستقیما از فهرست مکان‌ها به نمای خیابان دسترسی پیدا کنید، رابط کاربری عادی تمام صفحه برای شما باز خواهد شد.

برای استفاده از تقسیم صفحه کافیست پس از پیدا کردن مکان صحیح خود در گوگل مپ، روی پنجره نمای خیابان ضربه بزنید. پس از ضربه روی دکمه گسترش یا Expand که در پایین سمت راست نمای خیابان دیده می‌شود، مکان و نقشه و همچنین جهتی که رو به آن هستید را خواهید دید.

برای مثال نقشه زیر دارای مسیرهایی است که با رنگ آبی برجسته مشخص شده‌‌اند و تصاویر گرفته شده توسط کاربران، به صورت نقطه به چشم می‌خورند. برای جابجایی سریع در این برنامه می‌توانید روی هر نقطه‌ای که می‌خواهید ضربه بزنید. همچنین نشانگر دایره‌ای مکان شما، با یک فلش جهت شما را نشان می‌دهد.

Google Map UI

در نهایت باید به این موضوع اشاره کرد که با یک آپدیت سمت سرور روبه‌رو هستیم و هنوز در اختیار تمام کاربران اندرویدی قرار نگرفته است. همچنین این رابط کاربری جدید تنها در نسخه اندرویدی گوگل مپ در دسترس است و اطلاعی از زمان ارائه آن برای iOS در دسترس نیست.

اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است Qries
علیرضا حاجی سید حسن
علیرضا حاجی سید حسن
مسئول آی تی

من علیرضا حاج سید حسن هستم . خیلی دوست دارم اطلاعات خودم را با دیگران به اشتراک بزارم❤

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *