آپدیت جدید ویندوز آیکون‌های با طراحی Fluent را به تصویر می‌کشد

آپدیت جدید ویندوز آیکون‌های با طراحی Fluent را به تصویر می‌کشد
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است

مایکروسافت با بهبود برخی آیکون‌های موجود در سیستم عامل خود، مدرن‌سازی قسمت‌های اساسی و مختلف ویندوز 10 را شروع کرده است. اخیرا پیش نمایشی از نسخه جدید ویندوز 10 در دسترس آزمایش‌کنندگان قرار گرفت که شامل برخی آیکون‌های سیستمی به سبک Fluent Design است.

آیکون‌های جدید طراحی گرد و ساده‌تری دارند و با فونت جدید به نام Segoe Fluent Icons نمایش داده می‌شوند. مایکروسافت همچنین ویجت تسک‌بار سیستم عامل را با آیکون‌های جدید بروزرسانی کرده و این موضوع به خوبی به کاربران اثبات می‌کند که یک آیکون ساده حتی کوچکترین قسمت‌های ویندوز را هم مدرن خواهد کرد.

شاید این تغییر در محیط ویندوز 10 که تا اواخر امسال در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت بسیار کوچک به نظر برسد، اما بخشی از تصمیم گسترده مایکروسافت برای اعمال تغییرات اساسی ویندوز 10 محسوب می‌شود. مایکروسافت سال گذشته برخی از آیکون‌های ویندوز 10 را رنگی کرد و حتی با هدف ساد‌ه‌سازی، تغییراتی روی منوی استارت اعمال کرد.

photo 2021 03 04 17 10 22
برخی آیکون‌های جدید ویندوز 10

مایکروسافت همچنین با نام رمز Sun Valley به دنبال جوان‌سازی بصری محیط ویندوز است. مایکروسافت سال‌ها با تاکید روی سیستم طراحی Fluent Design قصد دارد تفییرات بصری مهمی در ویندوز 10 ایجاد کند و به نظر می‌رسد تا پایان سال جاری شاهد تغییرات بسیار بیشتری خواهیم بود.

انتظار می‌رود که منوی استارت ویندوز، فایل اکسپلورر و برخی برنامه‌های داخلی به عنوان بخشی از این بازخوانی رابط کاربری با تغییراتی همراه شوند. حتی برخی موارد اصلی برنامه‌ها مانند دکمه‌، کنترل‌ و اسلایدرها می‌توانند مجددا طراحی شوند. با این وجود می‌توان انتظار داشت محیط ویندوز در آینده بسیار سازگارتر به نظر برسد و برخی آیکون‌های قدیمی از این سیستم عامل حذف شوند.

از سویی دیگر مایکروسافت برای بهبود سازگاری نسخه آینده سیستم عامل خود یعنی «ویندوز 10X» که برای لپتاپ‌های سبک شبیه به کروم بوک‌ طراحی شده، تلاش زیادی کرده است. ویندوز 10X منوی استارت جدید و تغییرات زیادی در کنترل‌های اصلی خود مانند صفحه تنظیم وای‌فای به ارمغان خواهد آورد.

مایکروسافت به تازگی کنفرانس Ignite را برگزار کرد و در آن اطلاعات زیادی درباره ویندوز ارائه نکرد. «پانوس پانای» یکی از مدیران ارشد مایکروسافت در طی کنفرانس Ignite عنوان کرد که نسل جدید ویندوز یا همان ویندوز 10X بسیار باورنکردنی خواهد بود. همچنین مایکروسافت در هفته‌های آینده رویدادی برگزار خواهد کرد تا جزئیاتی درباره برنامه‌های آینده خود از جمله ویندوز ارائه کند.

اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است
امیرحسین دُرّانی
امیرحسین دُرّانی
موسس و سردبیر

من امیرحسین درانی. دارم همه تلاشم رو میکنم که علمی شید و علمی هم بمونید.🤗

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *