افشای سیاست تبعیض آمیز اپل برای جلوگیری از لو رفتن اطلاعات محصولات

افشای سیاست تبعیض آمیز اپل برای جلوگیری از لو رفتن اطلاعات محصولات
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است
Gif1000X125 03

در سال‌های اخیر اپل معمولا به خوبی تلاش کرده اطلاعات محصولات معرفی نشده خود را مخفی نگه دارد اما همواره بسیاری از محصولات طعمه برخی کارمندان کنجکاو به ویژه در بخش زنجیره تامین شده‌ و اطلاعات آنها پیش از رونمایی، سر از وبسایت‌های مختلف در آورده است. اما ظاهرا اپل با راهکارهای سخت‌گیرانه خود قصد دارد جلوی بروز چنین اتفاقاتی را بگیرد.

بر اساس گزارشی فاش شده که به دستورالعمل‌های جدید اپل اشاره دارد، کارخانه‌های تولیدی باید سابقه مجرمانه کارگرانی در خط تولید که به محصولات معرفی نشده اپل دسترسی دارند را بررسی کنند. تا پیش از این، بررسی سابقه تنها شامل حال برخی از کارمندان می‌شد و به آنهایی که سوابق مجرمانه داشتند اجازه دسترسی به بخش‌های مرتبط با دستگاه‌های معرفی نشده، در دست توسعه یا مونتاژ شده داده نمی‌شد.

اپل همچنین سیستم‌های کامپیوتری خود را به منظور ردیابی مدت زمان باقی ماندن دستگاه‌ها در ایستگاه‌های کاری ارتقا داده و زمانی که یک قطعه برای مدتی طولانی در یک مکان بماند به طور خودکار اخطارهای امنیتی داده می‌شود. همچنین سوابق دقیق مکانی و نیز جابجایی کارمندانی که قطعات حساس را از یک بخش به بخش دیگری منتقل می‌کنند توسط نگهبان‌های مستقر در ایست‌های بازرسی مختلف ثبت می‌شود.

قوانین جدید همچنین شامل بخش‌های خارج از کارخانه نیز می‌شود. به عنوان مثال بازدیدکنندگان باید یک مدرک شناسایی صادر شده توسط دولت را ارائه دهند. دوربین‌های نظارتی خارجی باید تمام ۴ طرف وسایل نقلیه را پوشش دهند و مدیریت باید هر ویدیوی مربوط به نابود کردن نمونه‌های اولیه یا قطعات معیوب را حداقل به مدت ۱۸۰ روز نگه دارد.

apple Factory workers w600
کارگران کارخانه باید از طریق سیستم‌های بیومتریک احراز هویت شوند اما کارمندان اپل نیازی به این کار ندارند.

یکی از قوانین عجیب و شاید بحث برانگیز این است که کارخانه‌ها دیگر نمی‌توانند اطلاعات بیومتریک هر کارمند اپل را که از مجموعه بازدید می‌کند جمع‌آوری کنند؛ با این حال اسکن چهره و اثر انگشت پرسنل کارخانه همچنان باید ادامه داشته باشد. این موضوع نه تنها باعث ایجاد یک استاندارد دوگانه در محیط کار می‌شود،‌ بلکه از نظر امنیتی نیز چندان منطقی به نظر نمی‌رسد.

علاوه بر این کارگران کارخانه که به طور روزانه در این مراکز مشغول هستند و توسط مدیریت و نیز همکاران خود شناخته می‌شوند، تهدید کمتری نسبت به برخی از کارمندان اپل که به طور تصادفی و برای اولین بار وارد می‌شوند هستند.

مشابه دیگر اطلاعات فاش شده از اپل، موضوع سیاست‌های امنیتی که به آنها اشاره کردیم هم فعلا در حد یک گزارش فاش شده است و اپل هنوز آنها را تایید نکرده است. البته تصور می‌شود حتی اگر این موضوعات صحت داشته باشد هم با توجه به ماهیت موضوع، اپل هرگز آنها را تایید نمی‌کند.

اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است Qries
علیرضا حاجی سید حسن
علیرضا حاجی سید حسن
مسئول آی تی

من علیرضا حاج سید حسن هستم . خیلی دوست دارم اطلاعات خودم را با دیگران به اشتراک بزارم❤

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *