سونی بیشترین سهم از بازار دوربین گوشی‌های هوشمند در سال 2020 را تصاحب کرد

سونی بیشترین سهم از بازار دوربین گوشی‌های هوشمند در سال 2020 را تصاحب کرد
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است

بر اساس گزارش‌ها سونی در سال ۲۰۲۰ موفق شد بیشترین سهم در بین سازندگان دوربین‌های هوشمند را به خود اختصاص دهد.گزارش اخیر همچنین به پیش‌بینی بازار گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۲۱ پرداخته است.

بازار جهانی دوربین‌ گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۲۰ به ارزش ۱۵ میلیارد دلار رسید که در مقایسه با سال ۲۰۱۹ افزایش ۱۳ درصدی را نشان می‌دهد. بر اساس گزارش کمپانی «استراتژی آنالیتیکس» سونی در سال گذشته میلادی با ۴۶ درصد، بیشترین سهم بازار از نظر درآمد را به خود اختصاص داده و پس از آن شرکت‌های سامسونگ سیستم LSI و آمنی ویژن تکنولوژی قرار گرفته‌اند که به ترتیب سهمی ۲۹ و ۱۰ درصدی دارند. این سه شرکت در کل ۸۵ درصد بازار را تصاحب کرده‌اند. البته انتظار می‌رود در سال جاری میلادی، به دنبال رشد دیگر رقبا، سهم سونی از بازار دوربین گوشی‌های هوشمند کاهش یابد.

Smartphone Image Sensor PR 2020 3.23
سهم درآمد شرکت‌های سازنده سنسور دوربین گوشی هوشمند در سال ۲۰۲۰

بر اساس آخرین تحقیقات، عرضه جهانی گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۲۱ افزایشی ۶.۵ درصدی خواهد داشت و به ۱.۳۸ میلیارد دستگاه در سال خواهد رسید. بخش عمده‌ای از این رشد مدیون بهبود وضعیت اقتصادی با کاهش گسترش بیماری کرونا خواهد بود. علاوه بر این احتمالا شیائومی به سومین برند جهانی در حوزه گوشی‌های موبایل بدل خواهد شد و به این ترتیب هواوی را از جایگاه به زیر خواهد کشید. همچنین پیش‌بینی می‌شود شیائومی در بازارهایی از جمله هندوستان و روسیه عملکرد خوبی داشته باشد و در اروپای مرکزی، غربی و شرقی هم بسیار قدرتمند ظاهر شود.

به گفته «لیندا سوی»، مدیر ارشد در استراتژی آنالیتیکس، سال ۲۰۲۱، سال برندهای چینی خواهد بود و در آسیا و اقیانوسیه، ویوو، شیائومی و اوپو به لطف گسترش شبکه فروش و قیمت‌های رقابتی بدل به ۳ بازیگر اصلی خواهند شد.

این گزارش همچنین اشاره کرده که در آفریقا و خاور میانه، جایگاه سامسونگ از بزرگترین فروشنده به جایگاه دوم تنزل پیدا می‌کند و شیائومی جایگاه سوم را از اپل می‌رباید. در اروپای غربی هم شیائومی جایگاه سوم را به خود اختصاص می‌دهد.

اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است
علیرضا حاجی سید حسن
علیرضا حاجی سید حسن
مسئول آی تی

من علیرضا حاج سید حسن هستم . خیلی دوست دارم اطلاعات خودم را با دیگران به اشتراک بزارم❤

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *