برخی جزئیات کارت گرافیک Xe HPG اینتل فاش شد: در حد Radeon RX 6700 XT

برخی جزئیات کارت گرافیک Xe HPG اینتل فاش شد: در حد Radeon RX 6700 XT
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است

اینتل برخی مشخصات کارت گرافیک Xe HPG خود را به طور تصادفی فاش کرد که از قدرت بالا و در حد کارت گرافیک AMD Radeon RX 6700 XT خبر می‌دهد.

یکی از کاربران توییتر با نام مستعار Komachi_Ensaka با جستجو در وب سایت اینتل اطلاعات تازه‌ای از کارت گرافیک جدید این تراشه ساز بدست آورد. به گفته او برای دسترسی به این اطلاعات به نام کاربری و رمز عبور OEM نیاز است، اما آنطور که PCGamer گزارش می‌کند، برای دسترسی به اسناد استفاده از موتورهای جستجو نیز کافی است.

بر اساس اسناد بدست آمده، اینتل سرگرم ساخت چندین کارت گرافیک مجزا با واحد اجرایی (EU) متفاوت از جمله 512EU، 384EU و 128EU است. ۵۱۲ واحد اجرایی به معنی تقریباً ۴۰۹۶ هسته است، بنابراین کارت گرافیک اینتل از لحاظ عملکرد با کارت رادئون RX 6700 XT قابل مقایسه خواهد بود، هر چند که در گزارش به هسته‌های رهگیری پرتو (Ray-tracing) یا جزئیات دیگر اشاره‌ای نشده است. اگر اولین کارت گرافیک مجزای اینتل به فناوری رهگیری پرتو مجهز شود، دستاورد بزرگی برای این شرکت رقم خواهد خورد.

در این سند همچنین اشاره شده که مدل ۵۱۲ واحد اجرایی از سوکت ۲۶۶۰ پین BGA و مدل ۱۲۸ واحد اجرایی از سوکت ۱۳۷۹ پین BGA استفاده خواهد کرد. در ادامه گزارش آمده که کارت‌های Xe HPG اینتل از حافظه GDDR6 پشتیبانی کرده و قادر به انتقال داده‌ها با نرخ ۱۴ تا ۱۸ گیگاترنسفر بر ثانیه (GT/s) هستند.

تمامی این اطلاعات نشان می‌دهند که اینتل عزم خود را برای حضور قدرتمند در بازار کارت‌های گرافیک مجزا و مخصوص گیمینگ جزم کرده است و خبر خوب اینکه کارت‌های جدید احتمالاً سال جاری میلادی از راه خواهند رسید.

اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است Qries
علیرضا حاجی سید حسن
علیرضا حاجی سید حسن
مسئول آی تی

من علیرضا حاج سید حسن هستم . خیلی دوست دارم اطلاعات خودم را با دیگران به اشتراک بزارم❤

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *