سامسونگ با همکاری شرکت Manna تحویل 3 دقیقه‌ای کالا با پهپاد را آغاز کرد

سامسونگ با همکاری شرکت Manna تحویل 3 دقیقه‌ای کالا با پهپاد را آغاز کرد
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است

(Oranmore) در ایرلند آینده‌ای را پیاده‌سازی کرده‌اند که در آن کالاها ظرف چند دقیقه از طریق پهپادها به دست خریداران می‌رسد. طی این قرارداد همکاری، محصولات الکترونیکی کوچک سامسونگ مثل گوشی‌ها و ساعت‌های هوشمندی که از فروشگاه آنلاین این شرکت در اورنمور ایرلند خریداری شود، در عرض سه دقیقه از طریق پهپادهای شرکت Manna به خریداران تحویل داده می‌شود.

به گفته سامسونگ، شرکت «مانا» پهپادهای هوایی خاصی را تولید کرده تا کار تحویل این کالاها را انجام دهند. این پهپادها می‌توانند با سرعتی بالغ بر ۶۰ کیلومتر بر ساعت پرواز کنند. منتها تحویل با این پهپادها ظاهرا فقط در شعاع دو کیلومتری مرکز توزیع ممکن خواهد بود و همین مسئله به کاهش فوق‌العاده زمان تحویل منجر می‌شود.

البته سامسونگ و مانا در این قرارداد رکورد جدیدی را به ثبت نرسانده‌اند. مردم اورنمور قبلا هم به لطف پهپادهای شرکت مانا می‌توانستند کالاهای مختلفی مثل اقلام خوراکی یا داروها را از فروشگاه زنجیره‌ای Tesco تهیه و دریافت کنند.

سامسونگ و مانا می‌گویند در نظر دارند تا همکاری خود را در سرتاسر ایرلند و حتی در سایر کشورها گسترش بدهند. آمازون پس از دریافت مجوزهای قانونی در سال ۲۰۱۶ آزمایش تحویل کالاها با پهپاد را در انگلیس آغاز کرد. در آمریکا هم «اداره هوانوری فدرال» شروع به صدور تاییدیه برای آزمایش‌های مقیاس کوچک کرده تا شرکت‌ها بتوانند کالاهای خود را با پهپاد تحویل دهند.

با تمام این اقدامات به نظر می‌رسد که تحویل کالا از بازه‌های چند روزه و چند ساعتی به بازه‌های زمانی چند دقیقه‌ای می‌رسد. البته قانون‌گذاران ابتدا باید شرایط لازم برای پرواز پهپادها را تبیین کنند. برای مثال «اداره هوانوردی فدرال» از شرکت‌ها خواسته تا مالکیت پهپادها را از طریق یک سیستم احراز هویت جدید اعلام کنند. در مجموع با توجه به سرعت تحول و حرکت دولت‌ها به نظر می‌رسد که هنوز به زمان بیشتری برای فراگیری این شیوه از تحویل کالاها نیاز است، اما ورود شرکت‌های بزرگی مثل سامسونگ می‌تواند به این فرآیند سرعت بیشتری ببخشد و آینده را زودتر محقق کند.

اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است Qries
امیرحسین دُرّانی
امیرحسین دُرّانی
موسس و سردبیر

من امیرحسین درانی. دارم همه تلاشم رو میکنم که علمی شید و علمی هم بمونید.🤗

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *