آذری جهرمی: فیلترینگ با توسعه فناوری منسوخ می‌شود

آذری جهرمی: فیلترینگ با توسعه فناوری منسوخ می‌شود
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات می‌گوید با توسعه فناوری‌هایی نظیر بلاک‌چین و اینترنت ماهواره‌ای، فیلترینگ منسوخ می‌شود و باید این راهکار را به‌کل فراموش کنیم.

وزیر ارتباطات در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (کرونومی) در مورد برنامه‌های دولت در زمینه اینترنت‌رسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار، فراهم‌کردن بستر توسعه تجارت الکترونیک، ادامه دورکاری و حذف فیلترینگ صحبت کرد. او در مورد فیلترینگ می‌گوید:

«توسعه تکنولوژی و سربرآوردن بلاک‌چین و اینترنت ماهواره‌ای و ... باعث منسوخ شدن فیلترینگ خواهد شد. اصولاً باید فیلترینگ فراموش شود و اگر فناوری جدیدی در راه است، در فکر فیلترینگ آن نباشیم.»

محمد جواد آذری جهرمی

جهرمی معتقد است به‌جای فیلترینگ، باید برای به‌دست آوردن بازار رقابت کنیم و با حفظ اصول خدمت‌رسانی، سهمی از این بازار کسب نماییم. او رقابت آزادانه را به‌عنوان رویکرد اصلی در مواجهه با فناوری‌های نوین مطرح می‌کند و می‌گوید با این رویکرد، می‌توان سهمی از بازار را در اختیار گرفت.

وزیر ارتباطات هم‌چنین در مورد وضعیت اینترنت‌رسانی به مناطق محروم می‌گوید در حال حاضر ۹۸ درصد جمعیت کشور به اینترنت دسترسی دارند و فقط ۱۰ درصد از روستاها با جمعیت حدود ۲ درصد کل کشور از این خدمات محروم هستند. به گفته جهرمی، کارگروه ویژه‌ای برای رساندن این آمار به ۱۰۰ درصد تشکیل شده است.

جهرمی می‌گوید با توسعه پهنای باند در کشور و حمایت از کسب‌وکارهایی که خدمات مربوط به دورکاری ارائه می‌دهند، بهره‌وری دورکاری افزایش یافته است. به گفته وزیر ارتباطات، طرح نوآفرین برای حمایت از کسب‌وکارها راه‌اندازی شده است. او تأکید کرد مهم‌ترین برنامه دولت، حرکت در مسیر دولت الکترونیک است و تمام دستگاه‌ها باید خدمات پرطرفدار خود را به بستر اپلیکیشن دولت همراه منتقل کنند.

اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است Qries
علیرضا حاجی سید حسن
علیرضا حاجی سید حسن
مسئول آی تی

من علیرضا حاج سید حسن هستم . خیلی دوست دارم اطلاعات خودم را با دیگران به اشتراک بزارم❤

نوشته های مرتبط
1 دیدگاه

[…] آذری جهرمی: فیلترینگ با توسعه فناوری منسوخ می‌شود […]

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *