تصاویر نمونه اولیه نسل اول آیپد سیستم «داک دوگانه» تبلت اپل را نشان می‌دهد

تصاویر نمونه اولیه نسل اول آیپد سیستم «داک دوگانه» تبلت اپل را نشان می‌دهد
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است

اگرچه تا به امروز شاهد انتشار تصاویر زیادی از نمونه‌های اولیه محصولات مختلف اپل بوده‌ایم، اما حالا چندین عکس از نمونه اولیه نسل اول آیپد منتشر شده که از سیستم داک متفاوت این تبلت خبر می‌دهد.

این تصاویر توسط فردی به نام «جولیو زومپتی» که دستگاه‌‌های کمیاب اپل را جمع‌‌آوری می‌‌کند، در توییتر منتشر شده‌اند. این فرد سه عکس از نمونه اولیه نسل اول آیپد اپل منتشر کرده که آن را با یک پورت مرموز در سمت چپ دستگاه نشان می‌دهد. به نظر می‌رسد با کانکتور ۳۰ پینی اپل روبه‌رو هستیم.

تا آخر همراه تک نیوز باشید😉

به گفته زومپتی، اپل به دنبال سیستم داک دوگانه برای اولین تبلتش بوده:

« در ابتدا اپل به دنبال استفاده از سیستم داک دوگانه برای اولین تبلتش بود. پورت دوم در سمت چپ دستگاه قرار داشت و ظاهرا از شارژ هم پشتیبانی می‌کرد.»

زومپتی

این منبع ادعا کرده که در مراحل بعدی توسعه، چنین پورتی از نسل اول آیپد حذف شده است. باید به این موضوع اشاره کنیم که توسعه سخت افزارهای اپل چندین مرحله دارد که شامل EVT (تست تایید مهندسی)، DVT (تست تایید طراحی) و PVT (تست تایید تولید) می‌شود و کوپرتینویی‌ها در مرحله DVT تصمیم به حذف چنین پورتی گرفته‌اند.

این اولین باری نیست که شاهد انتشار گزارشی درباره استفاده از سیستم داک دوگانه برای نسل اول آیپد هستیم. در حقیقت یکی از این نمونه‌های اولیه در سال ۲۰۱۲ در وب‌سایت eBay فروخته شد و البته طبق گزارش‌ها، استیو جابز در فاصله کوتاهی پیش از رونمایی از آیپد، تصمیم به حذف چنین پورتی گرفته است.

اپل با نسل اول آیپد، یک داک کیبورد جداگانه را به قیمت ۶۹ دلار روانه بازار کرد که از طریق پورت ۳۰ پینی زیر دستگاه به آن متصل می‌شد، البته این وسیله عمر کمی داشت. امروزه کوپرتینویی‌ها با اسمارت کانکتور از چنین ایده‌ای بهره می‌برند و از طریق آن می‌توان از اسمارت کیبورد و مجیک کیبورد به همراه آیپد استفاده کرد.

اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است Qries
علیرضا حاجی سید حسن
علیرضا حاجی سید حسن
مسئول آی تی

من علیرضا حاج سید حسن هستم . خیلی دوست دارم اطلاعات خودم را با دیگران به اشتراک بزارم❤

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *