طرح جدید ویزا برای انتقال پول با رمزارز اجرا می‌شود

طرح جدید ویزا برای انتقال پول با رمزارز اجرا می‌شود
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است
Qries

شرکت ویزا اعلام کرد از این پس انجام تراکنش روی شبکه پرداخت این شرکت با ارز دیجیتال ممکن خواهد شد. این خبر نشانه دیگری از روند روبه‌رشد پذیرش رمزارزها در سازمان‌ها و نهادهای مالی شناخته شده محسوب می‌شود و می‌تواند افزایش قیمت بیشتری را برای بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها به‌همراه داشته باشد.

ویزا با همکاری پلتفرم مبادله رمزارز کریپتو مقدمات طرحی را آماده کرده‌اند که امکان همکاری با شرکای تجاری بیشتری را فراهم می‌کند. این همکاری با استفاده از استیبل‌کوین USDC انجام می‌شود. این ارز قیمت ثابتی برابر با یک دلار دارد و در واقع به دلار گره خورده است. پس از اجرای این طرح، شرکت‌ها می‌توانند تراکنش‌های پرداخت خود را با استفاده از ارز USDC روی بستر بلاکچین اتریوم انجام دهند.

در فرایند استاندارد پرداخت ویزا، شرکت‌ها می‌بایست پول فیات را به روش سنتی انتقال وجه (Wire Transfer) منتقل می‌کردند. این فرایند برای شرکت‌هایی که اساساً در حوزه ارزهای دیجیتال کار می‌کنند، پیچیده و هزینه‌بر است. حالا این شرکت‌ها می‌توانند وجه موردنظر را با استفاده از USDC به حساب اتریوم ویزا منتقل نمایند. جک فورستل، مدیر محصول ارشد ویزا در این رابطه می‌گوید:

«شرکت‌های فین‌تک فعال در حوزه رمزارز می‌خواهند با سازمان‌هایی همکاری کنند که درک درستی از کسب‌وکار آنها و پیچیدگی‌های ارز دیجیتال داشته باشند. ما با اعلام این طرح می‌خواهیم نیاز فین‌تک‌ها را برای مدیریت کسب‌وکارشان بر اساس استیبل‌کوین یا رمزارز را تسهیل کنیم.»

جک فورستل، مدیر محصول ارشد ویزا

ویزا می‌گوید این سیستم را در اختیار شرکت‌های فین‌تک و نئوبانک‌هایی قرار می‌دهد که با ارزهای دیجیتال اصلی مثل بیت‌کوین و اتریم یا استیبل‌کوین USDC کار می‌کنند. صرافی Crypto.com هم فعالیت‌های زیادی را برای پیوند حوزه رمزارز و پول فیات انجام داده است. به‌عنوان مثال این شرکت به کاربران اجازه می‌دهد از موجودی رمزارز به‌عنوان وثیقه برای دریافت وام استفاده کنند. گفتنیست با اعلام این خبر، قیمت هر واحد بیت‌کوین با حدود ۲۰۰۰ دلار افزایش به بالای ۵۸۰۰۰ دلار رسید.

Qries
پارسا ملکی
پارسا ملکی
دبیر بخش فناوری

پارسا ملکی هستم علاقه زیادی به علم تکنلوژی دارم و در این زمینه هم استعداد زیادی دارم

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *