فوجیتسو برای تولید کامپیوتر کوانتومی با IBM رقابت خواهد کرد

فوجیتسو برای تولید کامپیوتر کوانتومی با IBM رقابت خواهد کرد
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است

شرکت فوجیتسو به همراه موسسه دولتی تحقیقاتی ریکن (Riken) قصد دارند با استفاده از فناوری‌های پیشرفته محاسبات کوانتومی ابررسانا تا چند سال آینده یک کامپیوتر کوانتومی ۱۰۰۰ کیوبیتی تولید کنند.

 

این خبر در حالی اعلام شد که پیش از این شرکت آمریکایی IBM گفته بود تا سال ۲۰۲۳ یک کامپیوتر کوانتومی ۱۰۰۰ کیوبیتی تولید خواهد کرد. در حالی که فوجیتسو در اعلامیه خود تاریخ مشخصی را ذکر نکرده، اما اشاره شده است که تلاش مشترک این دو شرکت تا مارس ۲۰۲۵ ادامه خواهد یافت. همچنین پیش از این در اکتبر سال ۲۰۲۰ این دو شرکت تحقیقات مشترک خود درباره توسعه کامپیوترهای کوانتومی ابررسانا را اعلام کرده بودند.

بر اساس بیانیه مشترکی که از سوی این دو کمپانی ارائه شده، آن‌ها به دنبال سرعت بخشیدن به تحقیقات و توسعه خود هستند تا به‌زودی رایانه‌های کوانتومی ابررسانا را مورد آزمایش و استفاده عملی خود قرار دهند. آن‌ها برای بهبود تولید کیوبیت، کاهش اندازه و صدای دستگاه‌های جانبی مختلف و کار روی یکپارچه‌سازی تراشه‌ها در دمای پایین کار خواهند کرد.

از نتیجه حاصل شده، برای ایجاد نمونه‌ اولیه رایانه کوانتومی ابررسانا استفاده خواهد شد که با استفاده از آن می‌توان کاربردهای عمومی را برای رایانش کوانتومی توسعه داد. در بیانیه مشترک این دو شرکت آمده است:

نتایج فعالیت‌های مشترک انجام شده در این مرکز همکاری نه تنها امکان برخی فعالیت‌های واقعی در زمینه‌هایی مانند کشف دارو و علوم مادی را فراهم می‌کند، بلکه با روشن کردن مسائل جدیدی از پدیده‌های فیزیکی و نظریه بنیادی علمی به توسعه علم و فناوری در ژاپن و سراسر جهان کمک خواهد کرد.

اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است Qries
علیرضا حاجی سید حسن
علیرضا حاجی سید حسن
مسئول آی تی

من علیرضا حاج سید حسن هستم . خیلی دوست دارم اطلاعات خودم را با دیگران به اشتراک بزارم❤

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *