نسل آینده اپل تی‌وی از نرخ رفرش ۱۲۰ هرتزی پشتیبانی می‌کند

نسل آینده اپل تی‌وی از نرخ رفرش ۱۲۰ هرتزی پشتیبانی می‌کند
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است

کدهای موجود در نسخه بتا tvOS 14.5 نشان می‌دهد اپل در حال توسعه نسل جدیدی از اپل تی وی است که انتظار می رود تا پایان سال جاری با پشتیبانی از نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز معرفی شود.

 

باتوجه به کدهای نسخه tvOS 14.5 و اشاره به رفرش ریت ۱۲۰ هرتز، به نظر می‌رسد اپل در حال بررسی اضافه کردن این ویژگی به نسل بعدی اپل تی وی است که از پورت ورودی HDMI 2.1 بهره خواهد برد. در حال حاضر پورت HDMI 2.0 در نسل پنجم اپل تی‌وی، تنها از رزولوشن ۴K و نرخ تازه سازی ۶۰ هرتز پشتیبانی می‌کند. در حالی که پورت ورودی HDMI 2.1 از محتوای ۴K با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز پشتیبانی خواهد کرد.

رفرش ریت ۱۲۰ هرتز بی شک عملکرد بهتری در حین بازی در اختیار گیمرها قرار می‌دهد. خصوصا برای بازی های مثل تیراندازی چنین نرخ بروزرسانی گزینه مطلوبی خواهد بود.

در حال حاضر دستگاه‌های با رفرش ریت ۱۲۰ هرتز طرفداران خاص خودش را دارد و بیشتر چنین دستگاه‌هایی با هدف استفاده برای کاربردهای گیمینگ به همراه کنسول‌های بازی ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن ۵ مورد استفاده قرار می‌گیرند. چنین دستگاه‌هایی عموما از ورودی HDMI 2.1، محتوای ۴k و نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز پشتیبانی می‌کنند.

هنوز به صورت دقیق مشخص نیست اپل قصد دارد نسل بعدی اپل تی وی را چه زمانی به بازار عرضه کند. هرچند براساس اطلاعات منتشر شده غیر رسمی از سوی منابع آگاه، به نظر می‌رسد نسل جدید این دستگاه از پردازنده قدرتمندتر و سریع‌تری بهره خواهد برد.

پیشتر نیز گفته شده بود که نسل بعدی اپل تی‌وی با تمرکز بیشتری روی صنعت گیمینگ معرفی خواهد شد و کاربران می‌توانند تجربه کاربری بهتری با این سرویس در اختیار داشته باشند. درنهایت باید دید اپل چه زمانی نسل جدید اپل تی وی را با چه مشخصاتی معرفی خواهد کرد.

اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است
علیرضا حاجی سید حسن
علیرضا حاجی سید حسن
مسئول آی تی

من علیرضا حاج سید حسن هستم . خیلی دوست دارم اطلاعات خودم را با دیگران به اشتراک بزارم❤

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *