قیمت ساینا S بعد از مصوبه شورای رقابت، چقدر افزایش می‌یابد؟

قیمت ساینا S بعد از مصوبه شورای رقابت، چقدر افزایش می‌یابد؟
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است

ساینا دومین خودرو ملی سایپا و نخستین فیس لیفت رسمی از تیبا صندوقدار بود که از سال ۱۳۹۵ وارد بازار شد. ساینا به واسطه چهره به روزتر نسبت به تیبا و امکانات بیشتر، مورد استقبال قشر متوسط جامعه قرار گرفت. سایپا افزون بر نسخه دنده‌ای ساده، مدل اتوماتیک این خودرو را هم به تولید رساند. اما از سال ۱۳۹۹، سر و کله فیس لیفت جدیدی از ساینا با نام ساینا اس در بازار پیدا شد. ساینا اس همان ساینا است که هیچ تغییر فنی خاصی به خود ندیده است. حتی طراحی داخلی این خودرو هم تغییری نکرده و فقط ظاهر و استایل بیرونی آن، مورد بازنگری قرار گرفته است. بعد از تصمیم شورای رقابت در روزهای گذشته برای صدور مجوز افزایش قیمت خودروها، سایپا هم قصد دارد که لیست قیمت جدیدی برای محصولاتش اعلام کند که در این بین، ساینا اس دنده‌ای با افزایش قیمتی قابل توجه همراه خواهد شد.تا آخر این مطلب همراه تک نیوز باشید.

بر اساس مجوز شورای رقابت، سایپا تا شهریور ماه امسال مجاز است که قیمت خودروهایش را بین ۸ تا ۹ درصد افزایش دهد. البته گفته شده که این افزایش قیمت‌ها فقط شامل خریداران خودرو در سال ۱۴۰۰ است و کسانی که تا پایان سال ۹۹ اقدام به ثبت نام خودرو کرده اند، از پرداخت پول اضافه معاف هستند.

 
 

با این اوصاف، قیمت یک دستگاه ساینا اس دنده‌ای مدل ۱۴۰۰ که تا به حال، ۱۳۰ میلیون تومان بود، با توجه به نرخ ۸ تا ۹ درصدی افزایشی، ممکن است تا ۱۴۲ میلیون تومان هم بالا برود. از طرفی باید دید که قیمت این خودرو که در بازار بین ۱۶۲ تا ۱۷۰ میلیون است، در صورت افزایش قیمت کارخانه‌ای، چقدر بیشتر خواهد شد؟

درباره دیگر مدل‌های خانواده ساینا هم می‌توان به ساینا دنده‌ای معمولی اشاره کرد که در کارخانه ۹۳ میلیون قیمت خورده، اما در بازار تا ۱۲۸ میلیون تومان معامله می‌شود. یا ساینا آپشنال که در کارخانه ۹۱ میلیون قیمت دارد و در بازار، در حدود ۱۴۰ میلیون معامله می‌شود.

البته لازم به ذکر است که مجوز شورای رقابت اشاره به افزایش قیمت میانگین ۸.۹ درصدی دارد و از این رو هیچ بعید نیست که افزایش قیمت برخی از خودروهای سایپا بیشتر از این رقم و برخی دیگر نیز کمتر از این ارقام لحاظ شود.

اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است Qries
علیرضا حاجی سید حسن
علیرضا حاجی سید حسن
مسئول آی تی

من علیرضا حاج سید حسن هستم . خیلی دوست دارم اطلاعات خودم را با دیگران به اشتراک بزارم❤

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *