اپل در سال ۲۰۱۵ نگران بود تبلیغات اپ استور با موضع تیم کوک در تناقض باشد

اپل در سال ۲۰۱۵ نگران بود تبلیغات اپ استور با موضع تیم کوک در تناقض باشد
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است

اسناد منتشر شده در دادگاه اپل و اپیک گیمز از این موضوع حکایت دارد که اپل در سال ۲۰۱۵ نگران بود نمایش تبلیغات در بخش جستجوی اپ استور با موضع تیم کوک در زمینه روش‌های درآمدزایی این شرکت در تناقض باشد. با این حال، قابلیت مذکور بالاخره اجرایی شد و اپل امروز اعلام کرده که آن را به شکل جدیدی توسعه می‌دهد.تا آخر این مقاله همراه تک نیوز باشید.

 

ایمیل‌هایی که در دادگاه به نمایش درآمده، نشان می‌دهند یکی از مهندسان اپل به نام «دیوید نیومان» با یکی از مدیران این شرکت به نام «اریک فرایدمن» در فوریه سال ۲۰۱۵ یعنی یک سال قبل از انتشار عمومی تبلیغات در بخش جستجوی اپ استور در این باره حرف زده است. این گفتگو با ارسال ایمیلی از سوی نیومان به فرایدمن آغاز می‌شود که حاوی لینکی از اطلاعیه مربوط به تبلیغات در گوگل پلی استور است. نیومان در این ایمیل از تمایل خود برای عرضه این قابلیت در اپ استور حرف می‌زند.

فرایدمن در پاسخ می‌نویسد: «قابلیت پرداخت پول برای دیده شدن جذاب است. ما چندین بار این ایده را برای برچیدن بخش رده‌بندی بازی‌ها مطرح کردیم: اگر مردم حاضرند برای کسب جایگاه به شرکت‌های بازاریابی (بات نت‌ها) پول بپردازند، چرا برای کسب همین جایگاه به ما پول ندهند؟ با این حال فکر نمی‌کنم از این ایده استقبال مناسبی شود. چون آن را یک ایده بد تلقی می‌کنند، هرچند که می‌تواند یک راهکار شفاف باشد.»

فرایدمن متقاعد شده بود که رده‌بندی‌های اپ استور واقعا ابزاری برای یافتن اپ‌ها نیستند. او می‌گفت این بخش صرفا به توسعه‌دهندگان نشان می‌دهد که چه برنامه‌هایی بالاتر از بقیه قرار دارند. نیومان مدعی بود اپل می‌تواند با انتشار مقاله‌ای توضیح دهد که چرا می‌خواهد در بخش جستجو تبلیغات بگذارد. منتها او تاکید داشت که باید موضع تیم کوک در زمینه درآمدزایی را هم در نظر گرفت. مشکل این بود که مدیرعامل اپل مدعی بود این شرکت از کاربران پول‌سازی نمی‌کند و تبلیغات در بخش جستجوها با این ادعا در تناقض است.

اپل در نهایت در اکتبر سال ۲۰۱۶ تبلیغات را به بخش جستجوهای اپ استور اضافه کرد. این شرکت حالا امروز اعلام کرده که با توسعه این قابلیت به تبلیغات اجازه می‌دهد تا حتی پیش از تایپ کاربر نمایش یابند. قبلا تبلیغات بخش جستجو تنها پس از ورود عبارت مدنظر کاربر نمایش می‌یافت. اما حالا توسعه‌دهندگان می‌توانند بر اساس الگوریتم‌های تبلیغات هدفمند اپ استور، اپ‌های خود را در بخشی کنار Discover و Suggested به نمایش بگذارند.

اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است Qries
علیرضا حاجی سید حسن
علیرضا حاجی سید حسن
مسئول آی تی

من علیرضا حاج سید حسن هستم . خیلی دوست دارم اطلاعات خودم را با دیگران به اشتراک بزارم❤

نوشته های مرتبط
4 دیدگاه
آریا

سهم ۱۵ درصدی اپل از پرداخت درون برنامه‌ای از دولوپرهایی با درآمد کمتر از ۱ میلیون دلار در سال کاملاً عادلانه و منصفانه ست؛ که حتی گوگل هم به تبعیت از اپل آنرا به ۱۵ درصد کاهش داد، همینطور بقیه… درآمدی که دولوپرهای اپل از اپ استور دارن هیچ جایی نمیتونن بدست بیارن. اپیک و سایر طرفداران این قضیه هم بیشتر بدنبال لاشخوری و مفتخوری خودشون هستن تا به فکر جیب کاربران! اینکه پول صاف بره تو جیب خودشون و از بقیه بصورت مجانی بهره کشی کنن

anaxeonoldminds

امیدوارم که اپیک ببره. اپل واقعا داره سو استفاده میکنه. هنوز یه عده فکر میکنن اپل داره سره حریم خصوصی این قابلیت های جدیدش رو پیاده سازی میکنه ولی نمی دونن که این کار باعث کاهش درآمد توسعه دهنده هایی میشه که مجبور میشن بزودی از پرداخت درون برنامه ای استفاده کنن و سود سرشاری رو میده به اپل.

noisymind

حالا شما چرا اینقدر ناراحتی؟! چیزی گیرت میاد؟! برو بچسب به همون گوشی هوآوی و شیامی و …!!

anaxeonoldminds

حق دارم نظر بدم. همین کار رو داره گوگل هم میکنه. بله چیزی گیرم میاد چون توسعه دهنده هستم مشکلی داری؟ چون از یه سری گوشی خوشت میاد حق ندارم نظر بدم؟

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *