آی مک ۲۰۲۱ اپل احتمالا صدرنشینی بازار سیستم‌های AIO را از آن خود می‌کند

آی مک ۲۰۲۱ اپل احتمالا صدرنشینی بازار سیستم‌های AIO را از آن خود می‌کند
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است

اپل بعد از یک دهه از نسخه جدید آی‌مک با طراحی جدید و بهره‌مندی از تراشه اختصاصیM1 رونمایی کرد. برخی منابع آگاه بازار پیش بینی می‌کنند که آی‌مک اپل از سیستم‌های آل‌این‌وان (AIO) اچ‌پی و سایر برند‌ها پیشی خواهد گرفت تا صدرنشین بازار سیستم‌های آل‌این وان شود.تا آخر این مقاله همراه تک نیوز باشید.

 

این منابع آگاه می‌گویند دلیل صدرنشینی آی‌مک ۲۰۲۱ اپل تا حدی به افزایش تقاضا برای خرید و بخشی دیگر به تاثیر کمبود جهانی تراشه مربوط می‌شود.

پیش از معرفی آی‌مک جدید، اچ پی صدرنشین بازار سیستم‌های AIO‌ بود و اکنون به نظر می‌رسد اپل بتواند این جایگاه را با سیستم جدیدش از آن خود کند و به بزرگترین فروشنده بازار کامپیوترهای آل این وان تبدیل شود.

به گزارش Digitimes، در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰، فروش سیستم‌های آل این وان اچ‌پی در حدود ۸ درصد بیشتر از اپل بود و توانست صدرنشینی بازار چنین سیستم‌هایی را در کارنامه خود ثبت کند.

براساس همین گزارش منتشر شده، فروش اچ‌پی در سه ماهه چهارم سال گذشته میلادی در حدود ۹۲۵۰۰۰ دستگاه سیستم کامپیوتری در مقایسه با ۸۶۰۰۰۰ دستگاه فروخته شده از سوی اپل بود. اما انتظار می‌رود اپل با آی‌مک جدید اپل بتواند گوی سبقت را از اچ‌پی برباید و صدرنشینی را از آن خود کند.

در گزارش Digitimes به این نکته اشاره شده است که احتمالا اپل می‌تواند طی سه ماه آینده از اچ‌پی جلو بزند. هر چند در همین گزارش به این نکته اشاره شده است که کمبود جهانی تراشه نیز در این پیشی گرفتن و رقابت نقش مهمی را ایفا می‌کند. در همین گزارش گفته شده که اگر اچ‌پی تمرکز خود را روی تولید و فروش سایر مدل‌های کامپیوتر به غیر از مدل‌های آل‌این وان معطوف کند، احتمالا می‌‌‌تواند به فروش بیشتری دست پیدا کند و در این رقابت میدان را به اپل نخواهد داد.

باید در نهایت صدرنشینی از آن کدام شرکت خواهد شد و آیا اپل می تواند در بازار سیستم های آل این وان نیز جایگاه نخست بازار فروش را از آن خود کند یا خیر.

اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است
علیرضا حاجی سید حسن
علیرضا حاجی سید حسن
مسئول آی تی

من علیرضا حاج سید حسن هستم . خیلی دوست دارم اطلاعات خودم را با دیگران به اشتراک بزارم❤

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *