مرسدس بنز EQS در اردوگاه دشمن رقیب اصلی مدل S در پارکینگ تسلا مشاهده شد

مرسدس بنز EQS در اردوگاه دشمن رقیب اصلی مدل S در پارکینگ تسلا مشاهده شد
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است

هنوز یک هفته از معرفی مرسدس بنز EQS به عنوان جدیدترین محصول تمام برقی شرکت مرسدس بنز نگذشته است که این محصول در پارکینگ شرکت تسلا در فرمانت ایالت کالیفرنیا مشاهده شده‌است. نکته جالب ماجرا اینکه با توجه به ویژگی‌های ظاهری می‌توان حدس زد که خودرو مذکور از نمونه‌های پیش تولید EQS محسوب می‌شود و احتمالا به صورت هماهنگ شده از سوی مرسدس بنز در اختیار تسلا قرار گرفته‌است.تا آخر این مقاله همراه تک نیوز باشید.

مرسدس بنز EQS بر روی کاغذ مشخصات خیره کننده‌ای دارد. حداکثر برد حرکتی آن به ۷۷۰ کیلومتر بر پایه سیکل ترکیبی WLTP اروپا می‌رسد. همچنین در مدل EQS 580 که مجهز به ۲ موتور الکتریکی با حداکثر قدرت ۵۱۶ اسب بخار است برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به تنها ۴.۳ ثانیه زمان احتیاج دارد.

گرچه این رقم با شتاب ۲.۵ ثانیه‌ای تسلا مدل S P100D قابل مقایسه نیست اما در آینده نه چندان دوری مرسدس قول عرضه مدل AMG را داده‌است که قدرت بسیار بیشتری دارد. گرچه از همین حالا مرسدس توانسته از نظر برد حرکتی تسلا را شکست دهد.

مرسدس EQS پارک شده در پارکینگ تسلا از نمونه های اولیه و به اصطلاح پرتوتایپ به شمار می‌رود. در نتیجه احتمال می‌رود که مهندسین شرکت مرسدس بنز در حال نشان دادن قابلیت‌ها و ویژگی های اختصاصی محصول جدید خود به مهندسین شرکت تسلا هستند. این مسئله جدیدی نیست و پیش از این بارها بین خودروسازان غربی مشاهده شده است.

EQS دقیقا در کنار یک دستگاه تسلا مدل S پارک شده است و از نظر ظاهری به خوبی می‌توان حجم بیشتر بدنه مرسدس را به نسبت EQS مشاهده کرد.

مرسدس از نظر سطح لوکس‌گرایی و امکانات بالاتر از تسلا مدل S قرار می‌گیرد و حتی ابعاد کلی آن نیز بزرگ تر از مدل S است.

با این وجود بسیاری از علاقه‌مندان این شرکت اعتقاد دارند که مرسدس بنز EQS از نظر طراحی ظاهری چندان قابل دفاع نیست و با این که طراحان مرسدس آن را اوج طراحی یک محصول می‌دانند اما همچنان با انتقادهایی مواجه شده‌اند.

مرسدس بنز EQS با ضریب درگ ۰.۲ کمترین درگ را در بین تمامی محصولات تولید انبوه دارد و به نوعی آیرودینامیک‌ترین محصول بازار به شمار می‌رود.

در هر صورت باید دید که آیا مرسدس و حتی تسلا توضیح خاصی برای این اتفاق ویژه دارند یا خیر؟

اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است
علیرضا حاجی سید حسن
علیرضا حاجی سید حسن
مسئول آی تی

من علیرضا حاج سید حسن هستم . خیلی دوست دارم اطلاعات خودم را با دیگران به اشتراک بزارم❤

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *