قوه قضاییه: نامه فیلترینگ اینستاگرام در همان ساعات اولیه بلااثر شده است

قوه قضاییه: نامه فیلترینگ اینستاگرام در همان ساعات اولیه بلااثر شده است
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است

مرکز رسانه قوه‌قضاییه در اطلاعیه‌ای ضمن تایید ابلاغیه فیلترینگ اینستاگرام از سوی معاون قضایی رئیس کل دادگستری تهران، از بلااثر بودن این نامه خبر داده است. این مرکز همچنین اعلام کرده این مقام قضایی بخاطر تخلفی که در نوشتن این نامه داشته تحت تعقیب دادسرای انتظامی قضات قرار گرفته است.تا آخر این خبر همراه تک نوز باشید.

 

از ساعاتی پیش نامه‌ای در شبکه‌های اجتماعی با امضای «جواد جاویدنیا» معاون قضایی رئیس کل دادگستری تهران و معاون سابق دادستانی کشور در امور فضای مجازی منتشر شد که در آن تاکید شده بود اینستاگرام فیلتر شود و نظارت بر VPNها تشدید شود.

آنطور که مرکز رسانه قوه قضاییه (خبرگزاری میزان) می‌گوید این نامه در همان زمان که نوشته بلااثر اعلام شده و خود نویسنده نامه نیز تحت تعقیب دادسرای انتظامی قضات قرار گرفته است چرا که نوشتن چنین نامه‌ای یک تخلف اداری محسوب می‌شود.

در این نامه که امضای جواد جاویدنیا پای آن دیده می‌شود از شرکت ارتباطات زیرساخت، مدیران همراه اول، ایرانسل و رایتل و شرکت‌های دارنده پروانه ارائه خدمات دسترسی خواسته شده تا «‌دستورات صادره پالایش فضای مجازی شامل اینستاگرام، گوگل‌پلی و وی‌پی‌ان‌ها و فیلتر‌شکن‌ها» را در اسرع وقت اجرا کنند.

آنطور که مرکز رسانه قوه قضاییه می‌گوید، اقدام جاویدنیا در نوشتن چنین نامه‌ای یک تخلف اداری و مداخله‌ای خارج از وظایف و اختیارات نامبرده بوده است.

ناگفته نماند که روز گذشته رییس مرکز ملی فضای مجازی به این مسئله که قرار نیست اینستاگرام فیلتر شود تاکید کرده بود: «شورای عالی فضای مجازی به حوزه‌ی فیلترینگ هیچ ورودی نداشته و بر عدم فیلتر کردن اینستاگرام نظر داده است.» وی که هم‌اکنون یکی از داوطلبان شرکت در انتخابات ریاست جمهوری کشور است، اذعان داشت فیلترینگ کم کم در حال منتفی شدن است و پلتفرم‌های بومی باید در کنار پلتفرم‌های خارجی رشد کنند.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است Qries
علیرضا حاجی سید حسن
علیرضا حاجی سید حسن
مسئول آی تی

من علیرضا حاج سید حسن هستم . خیلی دوست دارم اطلاعات خودم را با دیگران به اشتراک بزارم❤

نوشته های مرتبط
2 دیدگاه
SnailMan

متاسفم برای تمام کسانی که به بهانه آزادی اجازه حضور آزاد اینستاگرام رو توی ایران دادند و فرهنگ و حیا و عفت رو با سرعت هر چه تمام تر توی جوانهای از همه جا بی خبر ما از بین بردند. توی این دنیا برای خوب جلوه دادن خودشون پیش مردم با هم بر سر این که هیچ کس حق نداره اینستاگرام رو فیلتر کنه رقابت می کنند، امیدوارم اون دنیا هم بتونند از این عمل ننگینشون دفاع کنند

Xperia_Sola

چه جالب یعنی این حرکت ربطی به این نداشته که پیش از موعد رسانه های معاند پخش کردنش
جالب تر اینکه ایشون معاون قضایی این نامه رو می گن تخلف کرده اما یک قضایی دون پایه حکم به فیلتر تلگرام داده هیچ تخلفی نکرده؟!

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *