مخفی‌سازی تصاویر در گوگل فوتوز با قابلیت Locked Folder ممکن شد

مخفی‌سازی تصاویر در گوگل فوتوز با قابلیت Locked Folder ممکن شد
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است

مراسم امشب توسعه‌دهندگان گوگل میزبان رونمایی از قابلیت جدیدی برای سرویس گوگل فوتوز بود که Locked Folder نام دارد و اجازه می‌دهد برخی از تصاویر خود را از دید سایر کسانی که ممکن است به گوشی شما دسترسی داشته باشند مخفی کنید.تا آخر این مقاله آموزشی همراه تک نیوز باشید.

 

گوگل می‌گوید برای استفاده از این ویژگی همان طور که از نام آن پیداست کافی است یک «پوشه قفل‌دار» بسازید که توسط سیستم احراز هویت بیومتری محافظت می‌شود؛ یعنی برای ورود به این پوشه باید اثر انگشت خود را به دستگاه بدهید یا رمزی را که از قبل انتخاب کرده‌اید، بنویسید.

قابلیت Locked Folder به شما اجازه می‌دهد هر تصویر یا ویدیویی را که نمی‌خواهید در کنار سایر تصاویر عادی در معرض دید باشد، مخفی کنید. با این کار، دیگر فایل‌های مربوطه را کنار سایر تصاویر و ویدیوهای خود نخواهید دید.

این قابلیت به چند دلیل مفید است. مثلا فرض کنید می‌خواهید تصویری را از روی موبایل خود به پدرتان نشان دهید، ولی نگران این هستید که با اسکرول کردن به سمت پایین عکس دیگری دیده شود که به هر دلیلی نمی‌خواستید بقیه آن را ببینند.

در حال حاضر اپلیکیشن‌های شخص ثالثی هستند که این ویژگی را ارائه می‌کنند، ولی اضافه شدن آن به گوگل فوتوز مطمئنا کار کاربران را راحت‌تر خواهد کرد. قابلیت Locked Folder ابتدا برای گوشی‌های پیکسل عرضه می‌شود ولی در ادامه سال برای سایر تلفن‌های هوشمند اندرویدی هم در دسترس قرار خواهد گرفت.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است
علیرضا حاجی سید حسن
علیرضا حاجی سید حسن
مسئول آی تی

من علیرضا حاج سید حسن هستم . خیلی دوست دارم اطلاعات خودم را با دیگران به اشتراک بزارم❤

نوشته های مرتبط
2 دیدگاه
FARDIN

لطفا یک مطلب با عنوان آموزش حذف تصاویر از گوگل فوتوز بزارید .مرسی نیاز داریم

علیرضا حاج سید حسن

بله حتما

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *