هند مانع از اعمال محدودیت‌های ناشی از عدم پذیرش قوانین جدید واتس‌اپ در این کشور شد

هند مانع از اعمال محدودیت‌های ناشی از عدم پذیرش قوانین جدید واتس‌اپ در این کشور شد
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است

واتس‌اپ قبول کرده دسترسی کاربران هندی را حتی در صورت عدم پذیرش قوانین جدید حریم خصوصی از این پیام‌رسان قطع نکند. واتس‌اپ تا زمان اجرایی شدن قانون «محافظت از اطلاعات خصوصی» (PDP) بر همین موضع باقی خواهد ماند.تا آخر این مقاله همراه تک نیوز باشید.

 

مقررات جدید حریم خصوصی واتس‌اپ از تاریخ ۲۵ اردیبهشت اجرایی شد. اما به‌رغم تمام تلاش‌های این شرکت مبنی بر رفع نگرانی‌ها پیرامون اشتراک‌گذاری اطلاعات، کاربران و دولت‌ها هنوز سعی دارند با اعمال فشار واتس‌اپ را از اجرای این تغییرات منصرف کنند. هند هم در همین راستا توانسته سیاست‌های واتس‌اپ را برای شهروندان خود تغییر دهد.

دولت هند هفته پیش با ارسال نامه‌ای به واتس‌اپ خواستار جلوگیری از اجرای قوانین جدید حریم خصوصی شد. هند این شرایط تازه را «تبعیض‌آمیز، غیرمنصفانه و غیرمسئولانه» خوانده است. همچنین هشدار داد که اگر واکنش واتس‌اپ «رضایت‌بخش» نباشد، این شرکت احتمالا در هند با برخورد قضایی مواجه می‌شود.

حالا واتس‌اپ اعلام کرده که اگر کاربران هندی با قوانین جدید این شرکت موافقت نکنند، اپلیکیشن برایشان بلااستفاده نمی‌شود. واتس‌اپ در بیانیه‌ای اظهار داشت: «ما عملکرد واتس‌اپ را در هفته‌های آتی محدود نخواهیم کرد. در عوض، هر چند وقت یک‌بار این به‌روزرسانی را به کاربران یادآوری می‌کنیم.»

این شرکت می‌گوید تا زمانی که قانون «محافظت از اطلاعات خصوصی» (PDP) اجرایی شود، این موضع را حفظ خواهد کرد. سخنگوی این پیام‌رسان می‌گوید: «امیدواریم این رویکرد صرف‌نظر از این که کاربران بخواهند با کسب و کارها تعامل داشته باشند یا نه، قابلیت انتخاب را در اختیار همگان قرار دهد.»

تغییر قوانین واتس‌اپ در برخی از کشورهای اروپایی هم منع شده است. این شرکت دی ماه پارسال در اطلاعیه‌ای از تغییر در سیاست‌های حریم خصوصی خود خبر داد. طی این تغییر قرار شد اطلاعات کاربران واتس‌اپ با مالک این شرکت یعنی فیسبوک به اشتراک گذاشته شود. واتس‌اپ در پی اعتراضات به تصریح قوانین خود پرداخت و نهایتا اجرای آن را به تعویق انداخت. اما هنوز که هنوز است خیلی‌ها تمایل به پذیرش این تغییرات ندارند و به دنبال لغو آن هستند.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است Qries
علیرضا حاجی سید حسن
علیرضا حاجی سید حسن
مسئول آی تی

من علیرضا حاج سید حسن هستم . خیلی دوست دارم اطلاعات خودم را با دیگران به اشتراک بزارم❤

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *