آیا توییتر رفع فیلتر شده است؟

آیا توییتر رفع فیلتر شده است؟
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است

برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی می‌گویند که دسترسی به توییتر بدون استفاده از نرم‌افزارهای تغییر آی پی برایشان فراهم شده است. ظاهرا این موضوع هم شامل اپراتورهای سیار و هم کاربران سرویس‌دهنده‌های اینترنت ثابت خانگی می‌شود. روابط عمومی وزارت ارتباطات در پاسخ به پیگیری تک نیوز درباره این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کرده است.تا آخر این خبر مهم همراه تک نیوز باشید.

 

در روزها و مخصوصا ساعات اخیر بعضی کاربران می‌گویند که توییتر بدون نیاز به تغییر آی پی به طور تمام و کمال برایشان باز می‌شود. با این وجود عده‌ای دیگر می‌گویند که بدون استفاده از نرم‌افزار تغییر آی پی، تنها متن‌ نوشته‌ها برایشان بارگذاری شده و تصاویر و ویدیوها به نمایش در نمی‌آیند.

این موضوع در حالی اتفاق افتاده که در ماه‌های اخیر بارها در مورد رفع فیلتر سایت‌ها و سرویس‌های فیلتر شده برای بخشی از اقشار جامعه نظراتی از سوی مسئولان مختلف مطرح شده بود. مشخص نیست اتفاق کنونی ارتباطی به این موضوع دارد یا خیر، اما در ماه‌های اخیر موضوعی که تحت عنوان «فیلترینگ طبقاتی» از آن یاد شده بود به شدت از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی به نقد کشیده شد.

دو ماه پیش شرکت ارتباطات زیرساخت، احتمال رفع فیلتر بعضی وبسایت‌ها و سرویس‌های فیلتر شده در کشور برای اقشار خاصی از جامعه را تأیید و مطرح کرد.

فروردین ماه بود که «سجاد بنابی» عضو هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت، تایید کرد که چنین طرحی برای رفع فیلتر بعضی سایت‌ها برای برخی از اقشار جامعه وجود دارد. او در همین رابطه توضیح بیشتری نداده بود و صرفاً به تک نیوز گفت که انتشار جزئیات بیشتر درباره رفع فیلتر بر عهده دادستانی کل کشور و کمیته تعیین مصادیق مجرمانه (کارگروه فیلترینگ) است. بنابی همچنین تأکید کرده بود که ارتباط این موضوع با مواردی چون VPN‌ قانونی و طبقه‌بندی شدن اینترنت برای اقشاری از جامعه تنها پس از انتشار جزئیات دقیق‌تر مشخص خواهد شد که البته پس از دو ماه و در پایان کار دولت فعلی، این جزئیات و اطلاعات منتشر نشده‌اند.

در حال حاضر نیز مشخص نیست کاهش محدودیت دسترسی به توییتر مربوط به اختلال در فیلترینگ است یا تصمیمی برای رفع فیلتر آن وجود دارد. مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات نیز در گفتگو با تک نیوز نیز از این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کرد. با این حساب باید منتظر بمانیم و ببینیم که وضعیت در ادامه به چه صورت پیش خواهد رفت. به محض انتشار جزئیات بیشتر این خبر را به‌روزرسانی کرده و شما را در جریان آخرین تغییرات خواهیم گذاشت.

آیا شما هم می‌توانید بدون استفاده از نرم‌افزار تغییر آی پی به توییتر وارد شوید؟ پاسخ خود و سرویس‌دهنده‌ای که از آن استفاده می‌کنید را با ما در قسمت نظرات در میان بگذارید.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است Qries
امیرحسین دُرّانی
امیرحسین دُرّانی
موسس و سردبیر

من امیرحسین درانی. دارم همه تلاشم رو میکنم که علمی شید و علمی هم بمونید.🤗

نوشته های مرتبط
9 دیدگاه
mostafae4

تک نیوز چرا چند وقت مطلبی نمیزاشتی؟!

علیرضا حاج سید حسن

سلام . سایت چند روز مشکل داشت داشتیم بر طرف میکردیم

Ubinotech

ایشالله رفع فیلتر شه

taha_12

برای ما که فیلتر نیست حتی گاهی یوتیوب هم بدون قند شکن باز می شود

Rezahan

کاش هر ماه تو ایران انتخابات باشه تا مهجزه ها رو ببینیم
تهران ثابت و همراه فیلتره

realtime

نشده، یعنی نمی تونیم حتی جایی که توش حرف میزنیم رو انتخاب کنیم. فرق وزیر با ما چیه؟

HELL BOY

فیلتر نیس،مخابرات

pekar

والا من که ۱ سالی میشه بدونه قند شکن هم وارد یوتیوب میشم هم توییتر😂

علیرضا حاج سید حسن

خوب گفتی🤣

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *