بزرگترین تامین‌کننده گوشت قرمز دنیا مورد حمله سایبری قرار گرفت

بزرگترین تامین‌کننده گوشت قرمز دنیا مورد حمله سایبری قرار گرفت
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است

بزرگترین تامین‌کننده گوشت قرمز دنیا شرکتی برزیلی به نام JBS است که حدود ۲۰ درصد نیاز جهانی گوشت را تامین می‌کند. این شرکت حالا تحت یک حمله هماهنگ سایبری قرار گرفته و به باور کاخ سفید این حمله از سوی روسیه ترتیب داده شده است.تا آخر این خبر همراه تک نیوز باشید.

 

هنوز جزئیات زیادی در خصوص حمله به JBS اعلام نشده، اما این شرکت در یادداشتی به کارمندان خود اطلاع داده که در تاریخ ۹ خرداد متوجه این حمله شده است. حمله سایبری به JBS شماری از بزرگ‌ترین کشتارگاه‌های آمریکا و حداقل یکی از کشتارگاه‌های کانادا را از کار انداخته است.

شرکت JBS حالا سیستم‌های خود را در استرالیا و آمریکای شمالی از دسترس خارج کرده ولی ظاهرا سرورهای پشتیبان تحت تاثیر این حملات قرار نگرفته‌اند. انتظار می‌رود که قطعی سیستم‌های کامپیوتری و مراکز فیزیکی این شرکت موجب تاخیر در عرضه گوشت به بازار شود.

معاون دبیر مطبوعاتی کاخ سفید در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که این حمله ظاهرا از سوی یک سازمان خرابکار صورت گرفته که مقر آن احتمالا در روسیه است. شرکت JBS هنوز مشخص نکرده که این حمله از نوع باج‌افزاری بوده یا خیر، اما قطع کردن سیستم‌ها معمولا یکی از اثرات حملات باج‌افزاری است.

اگر ادعای حمله از سوی عوامل روسی درست باشد، این رخداد پس از حمله به کولونیال پایپ‌لاین جدیدترین نمونه حمله سایبری به شرکت‌های تاثیرگذار در آمریکاست. اگرچه JBS آمریکایی نیست، ولی نقش آن در تامین گوشت این کشور بسیار مهم تلقی می‌شود و اگر مشکل خدمات این شرکت به‌سرعت برطرف نشود، نه تنها آمریکا بلکه بسیاری از کشورهای دنیا با مشکل تامین گوشت قرمز مواجه خواهند شد.

از این رو، کاخ سفید به JBS پیشنهاد کمک و همراهی داده و اعلام کرده که پیرامون این اتفاق به‌طور مستقیم با مقامات دولت روسیه در ارتباط خواهد بود. معاون مطبوعاتی کاخ سفید هشدار داده که کشورهای مسئول بهتر است از پناه دادن به عوامل حملات باج‌افزاری خودداری کنند.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است Qries
علیرضا حاجی سید حسن
علیرضا حاجی سید حسن
مسئول آی تی

من علیرضا حاج سید حسن هستم . خیلی دوست دارم اطلاعات خودم را با دیگران به اشتراک بزارم❤

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *