دو ویژگی‌ امنیتی جدید به مرورگر کروم اضافه می شود

دو ویژگی‌ امنیتی جدید به مرورگر کروم اضافه می شود
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است

گوگل به منظور افزایش امنیت کاربران و کاهش خطر سواستفاده احتمالی از داده‌های آنها، دو ویژگی جدید امنیتی به مرورگر کروم ۹۱ اضافه می‌کند.تا آخر این مقاله همراه تک نیوز باشید.

با وجود تمام پیشرفت‌های موجود در زمینه امنیت، اینترنت همچنان به همان اندازه خطرناک است و اخبار زیادی درباره هک شدن و سوءاستفاده از داده‌های کاربران منتشر می‌شود. هنگام کار با وب، امنیت ما در برابر تهدیدات به مرورگرهای وب وابسته است و اکنون گوگل چند ویژگی امنیتی جدید به مرورگر کروم اضافه کرده است.

با این ویژگی‌های جدید، در آینده اگر افزونه‌ای که کاربران قصد دریافت کردن آن را دارند، مورد اعتماد گوگل نباشد، کروم این موضوع را از طریق برچسب مخصوصی به کاربران هشدار می‌دهد. افزونه‌های مرورگر برای اطمینان باید از کلیه خط مشی‌های مربوط به توسعه‌دهندگان که توسط گوگل مشخص شده است پیروی کنند و از انتشار آن‌ها حداقل چند ماه گذشته باشد. بنابراین حتی اگر افزونه‌ای بدون مشکل باشد، باز هم بلافاصله مورد اعتماد گوگل نخواهد بود.

در این صورت اگر سعی کنید یکی از افزونه‌های نامعتبر را دریافت کنید، یک هشدار پاپ‌آپ مشاهده خواهید کرد که به شما می‌گوید «این کار را با احتیاط انجام دهید.» البته هنوز هم با استفاده از دکمه «ادامه نصب» می‌توانید بارگیری خود را انجام دهید، اما هشدار گوگل باعث می‌شود نسبت به امنیت مرورگر خود بیش از پیش هوشیار باشد.

به گفته گوگل حدود ۷۵ درصد از افزونه‌های موجود در استور وب مرورگر کروم، از دستورالعمل‌ها پیروی کرده و قابل اعتماد هستند. همچنین این موضوع به طور کلی خطرناک بودن افزونه‌ها را نشان نمی‌دهد اما به هر حال کاربران باید در مورد خطرات احتمالی بیشتر آگاهی داشته باشند.

علاوه بر این، ویژگی جدید دیگر گوگل دانلود‌های کاربران را اسکن کرده و موارد مشکوک را به اطلاع آن‌ها می‌رساند. هرچند کاربران می‌توانند از انجام این امر نیز صرف‌نظر کنند اما گوگل با این روش هم قصد دارد کاربران را از خطرات احتمالی اینترنت مطلع کند. طبق گفته گوگل، ویژگی‌های امنیتی جدید به تدریج برای کروم ۹۱ ارائه خواهد شد.خیلی ممنونیم که تا آخر این مقاله همراه تک نیوز بودید😊

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است Qries
علیرضا حاجی سید حسن
علیرضا حاجی سید حسن
مسئول آی تی

من علیرضا حاج سید حسن هستم . خیلی دوست دارم اطلاعات خودم را با دیگران به اشتراک بزارم❤

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *