گوشی‌های شیائومی به حسگر پیشرفته برای هشدار زلزله مجهز می‌شوند

گوشی‌های شیائومی به حسگر پیشرفته برای هشدار زلزله مجهز می‌شوند
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است

شیائومی قصد دارد گوشی‌های موبایل خود را به حسگر جدید و پیشرفته‌ای مجهز کند که می‌تواند زلزله‌های احتمالی یک منطقه را تشخیص دهد و با هدف جلوگیری از وقوع فاجعه آن را به کاربران اطلاع دهد.تا آخر این مقاله همراه تک نیوز باشید.

شیائومی سال ۲۰۱۰ برای اولین بار هشدار زلزله را به رابط کاربری خود برای گوشی‌های موبایل و تلویزیون‌های هوشمند اضافه کرد. اخیرا شیائومی اطلاع‌رسانی کرده بود که از زمان ارائه این قابلیت، در مورد ۳۵ زمین‌لرزه به بزرگی ۴ ریشتر و بالاتر با مجموع ۱۲.۶۴ میلیون پیام هشدار داده است.

photo 2021 06 06 08 42 14 1

شیائومی در ادامه نوآوری‌های خود ممکن است به گوشی‌های موبایل این امکان را بدهد که نه تنها پیام هشدار زلزله‌ها را دریافت کنند بلکه آن ‌ها را رصد کنند. برای انجام این کار، شیائومی باید گوشی‌های موبایل خود را به چند حسگر مجهز کند که فعالیت‌های لرزه‌ای زمین را اندازه‌گیری می‌کنند.

فناوری مهم شیائومی نه تنها باعث صرفه جویی در هزینه نظارت بر زلزله می‌شود، بلکه تعداد ناظران آن را به میزان زیادی افزایش می‌دهد و شبکه ملی نظارت و هشدار سریع زلزله را بیش از پیش کامل می‌کند. با گذشت زمان، ویژگی جدید در تمام موبایل‌های شیائومی راه‌اندازی می‌شود.

غول فناوری چینی در ادامه توضیح می‌دهد زمانی که سنسورهای موجود در گوشی‌های موبایل لرزش را تشخیص می‌دهند، داده‌های مربوطه پردازش می‌‌شوند تا وقوع زمین‌لرزه را اطلاع رسانی کنند. در صورت تایید پردازش‌ها، اطلاعات به سرعت به مرکز هشدار سریع ارسال می‌‌شود و مرکز از اطلاعات چندین گوشی و هوش مصنوعی برای محاسبه و تصمیم‌گیری در مورد وقوع زلزله استفاده خواهد کرد.

photo 2021 06 06 08 42 29 1

اگر وقوع زمین لرزه مشخص شود، بزرگی، موقعیت مکانی و زمان آن به سرعت محاسبه شده و سپس پیام‌های هشدار دهنده‌ای برای افراد در معرض آسیب ارسال می‌شود. زمانی که هر گوشی شیائومی به فناوری مانیتور زلزله مجهز شود، مکان‌هایی که دارای سیستم مانیتور سنتی برای زلزله نیستند می‌توانند اطلاعات هشدار را سریع دریافت کنند.

البته در حال حاضر انتظار نمی‌رود که این ویژگی برای گوشی‌های موبایل شیائومی که در خارج از چین به فروش می‌رسند، ارائه شود.خیلی ممنونیم که تا آخر این مقاله همراه تک نیوز بودید❤

اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است Qries
علیرضا حاجی سید حسن
علیرضا حاجی سید حسن
مسئول آی تی

من علیرضا حاج سید حسن هستم . خیلی دوست دارم اطلاعات خودم را با دیگران به اشتراک بزارم❤

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *