احمد خاتمی به رئیسی: اینترنت را محدود کنید، آمریکا می‌خواهد روی جوانان‌مان تاثیر بگذارد

احمد خاتمی به رئیسی: اینترنت را محدود کنید، آمریکا می‌خواهد روی جوانان‌مان تاثیر بگذارد
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است

امام جمعه موقت تهران ضمن دفاع از فضای مجازی پاک اعلام کرد فضای مجازی آلوده دقیقا قتلگاه اخلاق و منش جوانان ما است. او تاکید کرد که اینترنت ملی باید سریع‌تر راه بیفتد چرا که آمریکا قصد دارد این اتفاق نیفتد و روی جوانان ایران تاثیر بگذارد.تا آخر این خبر همراه تک نیوز باشید.

 

به گزارش تسنیم، «سید احمد خاتمی» پیش از ظهر امروز در یادواره شهدای پاسدار شهرستان ابهر ضمن پاسداشت از فرهنگ عاشورایی تاکید کرد مقابل فرهنگ عاشورایی، ثروت، شهوت و فضای آلوده مجازی است که جوانان و نوجوانان ایران را از فرهنگ اصیل عاشورایی و شهادت دور می‌کند: «فضای مجازی آلوده دقیقاً قتلگاه اخلاق و منش جوانان ماست.»

عضو فقیه شورای نگهبان و امام جمعه موقت تهران ادامه داد: «البته ما هیچ‌گاه مخالف فضای مجازی نبوده‌ایم و نیستیم و برخی‌ها به غلط عنوان می‌کنند که نظام با فضای مجازی مخالف است؛ ما با فضای مجازی آلوده مخالفیم و همواره موافق فضای مجازی پاک هستیم؛ در دهه محرم سال گذشته فضای مجازی پاک حاکم شد و دقیقاً ما طرفدار همان فضای مجازی هستیم.»

وی از دولت فعلی بابت عدم اقدام مناسب برای مقابله با فضای مجازی آلوده انتقاد کرد و گفت: «متاسفانه این دولت اقدام تاثیرگذاری در زمینه مقابله با فضای مجازی آلوده انجام نداد؛ تقاضای ما از دولت منتخب که در دو هفته آینده شکل خواهد گرفت این است که در زمینه مقابله با فضای مجازی آلوده مقابله کند.»

به گفته خاتمی تمام کشورهایی که فناوری اینترنت را در اختیار دارند استفاده از اینترنت را برای جامعه هدف خود محدود کردند: «به طور مثال در کشور روسیه خبری از فضای مجازی کشور آمریکا نیست؛ همه کشورها توسعه یافته به سمت بومی‌سازی اینترنت رفته‌اند ولی متاسفانه دولتمردان ما اقدامی در راستای تشکیل اینترنت ملی نکردند.»

به گفته خاتمی اینترنت ملی باید شکل بگیرد: «انتظار و مطالبه نخست ما از رئیس‌جمهور منتخب این است که توصیه ولایت را جدی بگیرد و هرچه سریعتر این پروژه مهم را اجرایی کند.»

عضو فقیه شورای نگهبان و امام جمعه موقت تهران ادامه داد: «وقتی فضای مجازی تمام کشورها در اختیار جوانان ما قرار دارد یعنی اینکه فرهنگ تمام کشورها در منازل تمام خانواده‌های ایرانی وجود دارد و آن‌ها به راحتی می‌توانند فرهنگ‌های غلط خودشان را غالب جوانان کنند.»

خاتمی تاکید کرد آمریکا و بیگانگان دقیقاً می‌خواهند که شبکه ملی اینترنت در کشور اجرا نشود و به راحتی بتوانند توسط فضای مجازی روی جوانان ایران تاثیر بگذارند: «وقتی از طریق فضای مجازی جوانان ما را از خدا دور می‌کنند و آن‌ها را با شهوت آشنا می‌کنند معلوم است که دیگر آن جوانان اعتقادی به فرهنگ عاشورا و شهادت نخواهند داشت.»

احمد خاتمی در سال ۹۳ و پس از ارائه اینترنت پرسرعت به عموم مردم خواستار وجود یک اینترنت پاک در جامعه شده بود و  تاکید کرده بود که «وقتی گل به مردم می‌دهید، خارها را بکنید. معقول نیست زمانی که ساختارهای نظارتی ما کامل نشده است فضای اینترنتی را آزاد آزاد در اختیار مردم بگذاریم»خیلیممنونیم که تا آخر این خبر همزاه تک نیوز بودید.

اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است Qries
علیرضا حاجی سید حسن
علیرضا حاجی سید حسن
مسئول آی تی

من علیرضا حاج سید حسن هستم . خیلی دوست دارم اطلاعات خودم را با دیگران به اشتراک بزارم❤

نوشته های مرتبط
23 دیدگاه
rezaei۶۴

امروز کلآب هوس رو باز کزدم، طرف روم تشکیل داده، نوشته س. ک، س حشریایش بیان تو….
تو خود بخوان حدیث مفصل…
البته نظرم به محدود کردن اینترنت نیست.
قوانین محکم و فرهنگ سازی لازمه.

Thundro

کی میشه بقیه ملت هم چند نفر سخنگو و تریبون داشته باشند که این قبیل نظرات مسوولین را مستقیما از داخل کشور خودمان نقد کنند؟ مگر ما در تامین هزینه مملکت سهیم نیستیم؟!

علی

ای خدا . گیر عجب نادان هایی افتادیم

uzer1400

این هم ۶ کلاس سواد داره

yosof

– احساسی نشیم.
– سطحی نباشیم. این قضیه نیاز به کار کارشناسی از بخشهای مختلف نظام داره.
– فریب سیاسیون رو نخوریم.
– واقعیات رو ببینیم.
– صفر و صدی نگاه نکنیم.
اصل قضیه که ثابت شدست.
نتنایاهو: برای به زانو در اوردن ایران،نیاز به جنگ و… نیست. باید یک ماهواره بزرگ به سمت ایران بفرستیم تا از زندگی و خانه ها و زنها و… امریکا فیلم پخش کنه.

فیلم حرفش هست.
در همین حرفهاش، میگه با اینترنت هم میتونید سرنگونش کنید.
yun.ir/u789v9

اعتراف مقامهای غربی در این زمینه زیاده.فقط همین مورد نیست.

– تعصب نداشته باشیم.

realtime

آره میدونم، واسه دفاع از مردم میخواین نت رو قطع کنید و دسترسی رو ببنیدین، ما که نمی فهمیم. نتانیاهو خر کیه؟ اصلا کیه که بخواد ایران رو از پا دربیاره؟ به اون چه ربطی داره که هی نتانیاهو نتانیاهو میکنی؟ مردم ایران آزادی رو خودشون میخوان و طبق معمول امثال تو هی میان میگین این آزادی که میخواین رو نتانیاهو دوست داره ها، پس بد هستش! یعنی توجیه از این مسخره تر؟ بگو از گردش اطلاعات تنت لرزیده.

enrix

چون دستتون به مقابله با اونا کوتاهه بیایید شبکه رو برای جامعه محدود کنید پس! اونم شبکه ای تهش یه اینستاگرام و تلگرام و جیمیل نیست و خیلی از نیازهای تخصصی کاربرای محصل و غیرمحصل و فریلنسر و … روش اجرا میشه!

Nnb

شش شب میشه که ما مردم خوزستان امکان اتصال به اینترنت بین و ملل رو نداریم
و من نمیدونم این فیلتر کدوم سایتا رو باز میکنه اتفاقی متوجه شدم این سایت باز میشه
میخواستم از این طریق بیان کنم هدفتون از اینترنت ملی یعنی اینه؟؟
این عمل شما در تعداد کمی کشورهای دیکت …اتوری جهان وجود داره
من و خیلیهای دیگه فروشگاه دیجیتال داریم و از این طریق کسب درامد میکنیم
شما به چه اجازه ای همچین کاری میکنید
دیگه غیر قابل تحملِ
بدونید که خودتون باعث بوجود اومدن این شرایطید!

عليرضا

از آگاهی مردم می ترسن، فرهنگ و اخلاق و این حرفا بهانه است.
اینها آنچنان تاثیر منفی گذاشتن تو جوانها و مردم که غرب و شرق و صهیونیسم و انواع اقسام مکاتب نذاشتن!!!

دانستنی دانستنی

فرد عاقل اول فکر میکند بعد حرف میزند فرد نادان اول حرف میزند بعد فکر میکند. آخه مرد حسابی محدود کردن این فضا میدونی یعنی چی؟ میدونی چه اتفاقات بزرگی میفته؟ میدونی میلیون ها ایرانی بیکار میشن؟ میدونی فردی که کسب و کاری این فضا را اندازی کرده چند سال وقت گذاشته؟ مردم به شدن با این طرح مخالف هستند البته مردم واقعی نه مردمی که شما میگید و وجود خارجی ندارد

حسین

مثل این میمونه که غذای فاسد پخش شده باشه بعداً حکومت بیاد بگه چون غذای فاسد پخش شده هیچ کس نباید غذا بخوره! خب نمیشه که همه میمیرن!
بعد آقای خاتمی مردم چهارتا کلیپ سیاسی از تو اینترنت نبینن بدبختی خودشونو که میبینن.

realtime

این نقض حقوق انسانی ماست، اینترنت و گردش اطلاعات یک مزیت نیست یک حقه. یک حق که بشدت عده ای رو ترسونده…

alireza kolbadi

شما مگه کشور توسعه یافته هستین؟با گپ و آپارات میخواین محدود کنین؟

technews-2019

یکی سیم اینو از بزق بکشه
احمد مفت خور نترس جیره ات تموم نمیشه زر نرنی نمیگین لالی 😐

Babak Gharipur

ساختارهای نظارتی! یعنی به خصوصی ترین چیز مردم میخواین نظرت داشته باشید! شما چیزی نگی سنگین تری، والا

armin.sheikhi98

آینه چون نقش تو بنمود راست
خود شکن،آینه شکستن خطاست

Arsin

چیزی که افسارش دست آمریکا باشه خیرش به ما نمی رسد یا حداقل نه به اندازه دیگران. همین الانشم دامنه تحریم‌های آمریکا به دارایی رمزارزی کاربران ایرانی هم رسیده. خیلی از سایت ها که فقط سایت های اطلاعات فناوری و … هستند برای کاربران ایرانی بسته هستند. جایی که قراره چند قرونی به ایرانی ها برسد باید هزار و یک راه نرفته رو دنبال کنند. اینستاگرامش، ایرانی و بقیه ملل جهان مطیع قوانین داخلی آمریکا باشند. نت فلیکسش حتی اجازه زیرنویس فارسی نمیده پشتیبانی از کشور ایران حتی با رفع فیلترینگ به کنار.

realtime

مثل آدم رفتار کنی میرسه، خودت هم با ما جمع نبند، با اون مشکلات ما کنار میایم.

reza_zarchi

نت فلیکس تحریم های خودش رو خیلی وقته که برداشته و ایرانی ها میتونستن استفاده کنن ولی به یه روز نکشید که به چس ناله های رئیس فیلیمو، قیلترش کردن…

naser

ببین مملکت دست کیا داره اداره میشه

haashmo

به گفته خاتمی اینترنت ملی باید شکل بگیرد: «انتظار و مطالبه نخست ما از رئیس‌جمهور منتخب این است که توصیه ولایت را جدی بگیرد و هرچه سریعتر این پروژه مهم را اجرایی کند.»
یعنی مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم کشکه و هرچی سرمون میاد عیب نداره و تنها مشکل کشور اینترنت هست!!!
درضمن این “فرهنگ شهادت” رو از شماها یاد گرفتیم که تا چیزی بشه زیر زمین قایم میشید نکنه بلایی سرتون بیاد! چرا خودتون رو از بقیه جدا میدونید و خودتون نمیرید که شهید بشید؟ اینقدر عاشق شهادت و مردن هستید از خودتون و بچه های خودتون مایه بگذارید نه مردم بدبخت بیچاره.

دوستان از هرچی میشه بد استفاده کرد هرکی چاقو داره که قاتل نیست😔

Arezoou

هرچی ساکت موندیم شورشو دراوردین بیسوادا

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *