شیائومی یک سیستم ویجت شبیه به iOS را برای MIUI آزمایش می‌کند

شیائومی یک سیستم ویجت شبیه به iOS را برای MIUI آزمایش می‌کند
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است

شیائومی در مراسم معرفی گوشی می میکس ۴، از رابط کاربری MIUI 12.5 Enhanced Edition هم رونمایی کرد. اگرچه شیائومی از عدم وجود قابلیت جدیدی در این رابط کاربری خبر داد، اما این کمپانی در سکوت خبری تصمیم به استفاده از سیستم ویجت جدیدی مشابه iOS در MIUI گرفته است.تا آخر این خبر همراه تک نیوز باشید.

 

چینی‌ها در حال آزمایش یک سیستم ویجت جدید هستند که توسط جدیدترین نسخه بتای اپ Vault و گالری MIUI فعال می‌شود. در حال حاضر جدیدترین نسخه بتای این برنامه‌ها روی دستگاه‌های مجهز به بیلد بتای MIUI مبتی بر اندروید ۱۱ قابل نصب است. بنابراین در حالی که این سیستم بخشی از رابط کاربری MIUI 12.5 Enhanced Edition به نظر می‌رسد، می‌توان آن را روی نسخه بتای MIUI 12.5 هم آزمایش کرد.

طبق اطلاعات منتشر شده، کاربران می‌توانند ویجت‌های را با ابعاد ‍۲ در ۲، ۴ در ۲، ۴ در ۴ و ۲ در ۳ در هوم اسکرین قرار دهند. قابلیت جدیدی به نام «Widget Store» در سیستم جدید وجود دارد که کاربران می‌توانند از طریق آن ویجت‌ها را در هرجای صفحه قرار دهند. شیائومی همچنین یک اپ ویجت سیستمی معرفی کرده که امکان استفاده از قابلیت‌های جدید را فراهم می‌کند.

 
 

این سیستم ویجت جدید MIUI از ۲۶ مرداد تا ۲۸ مهر مورد آزمایش قرار می‌گیرد، بنابراین به نظر می‌رسد کاربران مخصوصا در بازار جهانی باید چندین ماه تا دسترسی به ویجت‌های جدید MIUI صبر کنند. در کنار شیائومی، گوگل هم هسته سیستم ویجت‌ها را در اندروید ۱۲ بروزرسانی کرده. ظاهرا استفاده بیشتر از ویجت‌ها در سیستم عامل iOS باعث شده شرکت‌های فعال در زمینه محصولات اندرویدی توجه بیشتری به ویجت‌ها نشان دهند.

این احتمال وجود دارد که سیستم ویجت جدید شیائومی همراه با رابط کاربری MIUI 13 در اختیار کاربران جهانی قرار بگیرد و بتوانند از آن استفاده کنند، هرچند با توجه به معرفی نسخه جدید MIUI 12.5، نمی‌دانیم چینی‌ها چه برنامه‌ زمانی برای نسخه بعدی MIUI‌ درنظر گرفته‌اند.خیلی ممنونیم که تا آخر این خبر همراه تک نیوز بودید.

اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است Qries
علیرضا حاجی سید حسن
علیرضا حاجی سید حسن
مسئول آی تی

من علیرضا حاج سید حسن هستم . خیلی دوست دارم اطلاعات خودم را با دیگران به اشتراک بزارم❤

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *