وزیر ارتباطات دستور داد: کیفیت اینترنت کشور بررسی شود

وزیر ارتباطات دستور داد: کیفیت اینترنت کشور بررسی شود
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است
Qries

با افزایش دریافت شکایات مردمی از کیفیت شبکه ارتباطی در بیشتر  نقاط کشور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دستور بررسی سریع این موضوع را صادر کرد.

در پی دریافت  گزارشات مردمی از طریق سامانه ۱۹۵ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و گلایه  کاربران فضای مجازی درباره کندی شبکه در ساعات پیک مصرف در برخی از نقاط کشور، «عیسی زارع‌پور» برای پیگیری دقیق و رسیدگی سریع به موضوع دستور داد.

بر اساس این دستور، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی موظف شده است با همکاری مدیرعامل شرکت زیرساخت، پس از بررسی دقیق گزارشات مردمی، راهکارهای رفع سریع اشکالات ارتباطی را ارائه و گزارش اقدامات اجرایی را به مردم اطلاع رسانی کنند.

بالای اینترنت

برخی شنیده‌ها نیز حاکی از آن است که از سال گذشته شرکت ارتباطات زیرساخت برای خرید پهنای باند بین‌المللی با مشکل مواجه شده است و در این زمینه بایستی از شورای عالی فضای مجازی مجوز کسب کند. مشکل تامین پهنای باند موضوعی است که در نهایت منجر به نارضایتی مردم از کیفیت شبکه ارتباطی کشور شده است.

وضعیت سرعت و کیفیت دسترسی به اینترنت طی چند وقت اخیر با مشکلات بسیاری همراه بوده است، موضوعی که با اعتراض کاربران در شبکه‌های اجتماعی همراه بوده و برخی نیز آن را مرتبط با اجرای طرح صیانت می‌دانستند. شایعاتی که عضو کمیسیون فرهنگی مجلس را وادار به ‌واکنش نسبت به ‌این موضوع کرد و ادعاهای مطرح شده مبنی بر قطع یا ضعیف‌شدن اینترنت خانگی در راستای اجرای طرح صیانت را رد کرد‌ه و وزارت ارتباطات را مسئول پاسخگویی به این موضوع دانسته بود.

اگر درباره طرح سیانت می خواهید بدانید اینجا کلیک کنید .

اینترنت امروزه به جزوی جدایی ناپذیر از زندگی مردم تبدیل شده و طبق آمارها نزدیک به ۱۱ میلیون ایرانی از شبکه‌های اجتماعی برای کسب‌وکار استفاده کرده و درآمدشان به آن ارتباط دارد. کاهش سرعت اینترنت در روزهای اخیر در کنار طرح صیانت، برنگرانی این گونه افراد افزوده و شغل خود را در خطر می‌بینند.

Qries
پارسا ملکی
پارسا ملکی
دبیر بخش فناوری

پارسا ملکی هستم علاقه زیادی به علم تکنلوژی دارم و در این زمینه هم استعداد زیادی دارم

نوشته های مرتبط
1 دیدگاه
ana ana.p

تازه میخواد برسی کنه 😐😐😐😐

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *