تکمیل خرید استودیو Haven، عضوی جدید از خانواده پلی استیشن

سونی اعلام کرد که بالاخره خرید استودیو Haven با مدیریت جید ریموند (Jade Raymond) پس از سه ماه تکمیل شده است. سونی پیش‌تر و در ماه مارس (فروردین) امسال از برنامه‌های خود برای خرید این استودیوی کانادایی با مبلغی نامعلوم خبر داده بود.

استودیو Haven نیز در همان حوالی اعلام کرد که در حال توسعه پروژه ای نسل نهمی برای پلی استیشن است 5 است. در مصاحبه ای با GamesIndustry.biz، خانم ریموند اعلام کرد که بازی جدیدی که آن ها توسعه می دهند، پروژه ای آنلاین محور و لایو سرویس با هدف انتقال جهانی پویا و باز همراه با هیجان و ماجراجویی می باشد.

ظاهرا سونی در حال توسعه بخش ابر (Cloud) خود است و استودیو Haven همراه با 21 مهندس جدید، روی این منظور تمرکز دارند. او گفت که کمپانی سونی به‌شدت روی بخش تحقیقاتی خود و تکنولوژی ابری سرمایه‌گذاری کرده است؛ به این دلیل که آن‌ها باور دارند در آینده‌ای نزدیک مراحل توسعه و ساخت بازی‌های ویدیویی عمیقاً تحت تأثیر این فناوری‌ها قرار می‌گیرد.

از این پروژه لایو سرویس و سایر پروژه های ده گانه لایو سرویس سونی که پیش تر اعلام شده بود تا سال 2026 عرضه می شوند، اطلاعات کمی در دسترس است اما می دانیم سونی همچنان به توسعه این دسته بازی ها علاقمند است.

ریموند این‌بار از یک همکاری هیجان‌انگیز با مارک سرنی (Mark Cerny) به‌عنوان معمار سخت‌افزار پلی استیشن 5 خبر داد و گفت که او تأثیر مهمی روی تحول و پیشرف استودیو دارد. او اشاره کرد:


مارک سرنی یکی از دلایل اصلی سرمایه‌گذاری زیاد ما روی بخش تحقیقات، مخصوصاً در این تیم مهندسی نسبتاً جمع‌ و جور بوده. البته که همه‌ ماجرا فقط درباره تکنولوژی ابری نیست و ما همچنین کلی ایدۀ روبه‌جلوی دیگر برای بخش تحقیقات داریم. نمی‌توانم زیاد بگویم اما همین مورد یکی از بزرگ‌ترین انگیزه‌های ما برای همکاری با پلی استیشن است.

تازه مارک سرنی هم که برای خودش یک ستارۀ راک است بنابراین همکاری با او خیلی هیجان‌انگیز می‌شود! و این‌که جلال هم قرار است به ما ملحق شود خبر خوش دیگر است؛ کلی ایدۀ بزرگ داریم که در آینده به همۀ آن‌ها می‌پردازیم.


حال باید منتظر بود و دید برنامه های سونی با استودیو Haven و توسعه بازی های سرویس محور به کجا می رسند. با گیم تک همراه باشید❤️

منبع: سایت The Gamer

اشتراک گذاری

گیمر?، فیلم باز?، نویسنده?

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *