تک نیوز > اخبار و اخبار تکنولوژی : اسناد اینتل تاریخ احتمالی انتشار نسخه نهایی ویندوز ۱۱ را فاش کرد

اسناد اینتل تاریخ احتمالی انتشار نسخه نهایی ویندوز ۱۱ را فاش کرد

windows 11 gratis 1

پیش‌نمایش ویندوز ۱۱ چند هفته‌ای است که به‌صورت آزمایشی در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته ولی حالا اسناد به دست آمده از پشتیبانی شرکت اینتل تاریخ انتشار ویندوز ۱۱ را نشان می‌دهد و تایید می‌کند که نسخه پایدار این سیستم عامل از ماه اکتبر عرضه خواهد شد.تا آخر این خبر همراه تک نیوز باشید.

ویندوز ۱۱ رسما سوم تیر معرفی شد اما مایکروسافت هنوز تاریخ عرضه نسخه نهایی آن را اعلام نکرده تا کاربرانی که عضو برنامه اینسایدر نیستند، بتوانند به این نسخه دست پیدا کنند. بر اساس تیزرهای خود مایکروسافت، اطلاعات شرکت والمارت و حالا طبق جدیدترین اسناد شرکت اینتل، ویندوز ۱۱ به احتمال زیاد در هفته سوم یا چهارم اکتبر امسال مصادف با اوایل آبان از راه می‌رسد.

اینتل در یادداشت انتشار درایور DCH GPU 30.0.100.9684 به وضوح از آپدیت اکتبر ۲۰۲۱ یا نسخه ۲۱H2 با نام ویندوز ۱۱ یاد کرده است. حتما می‌دانید که بیلدهای ویندوز معمولا به‌صورت YYMM برچسب‌گذاری می‌شوند. در این برچسب عدد سال به جای YY و ماه به جای MM قرار می‌گیرد. مدیر برنامه مایکروسافت چندی پیش در توییتر تایید کرده بود که ویندوز ۱۱ از سیستم نام‌گذاری yyH2 استفاده خواهد کرد.

ردموندی‌ها همچنین تایید کرده بودند که ویندوز ۱۱ در ادامه سال به بازار می‌آید ولی عرضه آپگرید آن برای کاربران ویندوز ۱۰ از سال ۲۰۲۲ آغاز می‌شود و تا نیمه اول سال آینده طول خواهد کشید.

مایکروسافت در ماه اکتبر ۲۰۲۱ از آپدیت بزرگ ۲۱H2 برای ویندوز ۱۰ پرده برمی‌دارد. این آپدیت بر اساس نسخه‌ای از ویندوز به نام Vibranium ساخته شده که آپدیت ۲۱H1 و ۲۰H2 هم مبتنی بر آن طراحی شده بود. منتها ویندوز ۱۱ نسخه ۲۱H2 بر اساس ویندوزی ساخته می‌شود که مایکروسافت از آن با نام Cobalt یاد می‌کند.

ویندوز ۱۱ در ادامه در سال ۲۰۲۲ آپدیت بزرگ بعدی خود را با نام ۲۲H2 دریافت می‌کند چون این سیستم عامل برخلاف ویندوز ۱۰ قرار است هر سال فقط یک به‌روزرسانی بزرگ داشته باشد.خیلی ممنوین مکه تاآخر این خبر همراه تک نیوز بودید.

علیرضا حاجی سید حسن

فورا نه اما حتما پیروز می شوم!

دیدگاهتان را بنویسید

دانلود اپلیکیشن تک نیوز