تک نیوز > اخبار خودرو : رنو 5 آلپاین در سال 2024 و با پیشرانه برقی راهی بازار خواهد شد

رنو 5 آلپاین در سال 2024 و با پیشرانه برقی راهی بازار خواهد شد

alpiner5web2021 1

آلپاین یا آلپین (Alpine) که برند اسپرت‌ساز رنو محسوب می‌شود، اعلام کرده به بازار خودروهای اسپرت برقی ورود پیدا می‌کند. این شرکت قصد دارد سه مدل الکتریکی را توسعه دهد که اولین آنها سال ۲۰۲۴ وارد بازار خواهد شد. بر اساس برخی گزارش‌ها این خودرو در حقیقت همان نسخه تقویت شده از هاچبک رنو ۵ برقی خواهد بود.تا آخر این خبر همراه تک نیوز باشید.

آنطور که نشریه اتوکار انگلستان گزارش کرده، رنو ۵ آلپاین قدرتی در حدود ۲۱۵ اسب بخار خواهد داشت. این رقم در مقایسه با خروجی پیشرانه رنو ۵ برقی استاندارد بسیار بیشتر است، چرا که قدرت این نسخه ۱۳۴ اسب بخار خواهد بود. گفته می‌شود پیشرانه رنو ۵ آلپاین در مگان برقی نیز به کار گرفته خواهد شد.

renault 5 alpine rendering 3 1
یک منبع ناشناس از قول ژیل له بورن (Gille Le Borgne) مدیر دپارتمان مهندسی رنو در این باره گفته موتور رنو ۵ آلپاین در حقیقت نسخه کوتاه شده از موتور مگان بوده و در آن از مس و المان‌های کمتر استفاده شده است

طبق انتظار نیروی تولیدی موتور رنو ۵ آلپاین به چرخ‌های جلو منتقل خواهد شد. این خودرو به فناوری گشتاور برداری یا همان تورک وکتورینگ نیز مجهز شده و از نظر هندلینگ در سطح بالایی قرار خواهد داشت. از آنجایی که آلپاین همیشه روی هندلینگ و درگیری راننده وسواس زیادی به خرج داده، می‌توان امیدوار بود که رنو ۵ برقی هم در جلب نظر مثبت طرفداران رانندگی اسپرت موفق عمل کند.

همانطور که در بالا اشاره کردیم، در رنو ۵ برقی آلپاین خبری از انتقال قدرت به محور عقب نخواهد بود. با وجود این آقای له بورن تاکید کرده این خودرو از نظر هندلینگ حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

پس از رنو ۵، نوبت به یک شاسی‌بلند کوپه با نشان آلپاین و جایگزین مدل فعلی A110 که رقیب پورشه ۷۱۸ کیمن به شمار می‌رود، خواهد رسید. نکته جالب توجه اینکه ژرمن‌ها نیز مشغول کار روی نسخه برقی ۷۱۸ کیمن یا معادل آن هستند و با عرضه آن شاهد رقابتی جذاب این بار در میدانی متفاوت خواهیم بود.خیلی ممنونیم که تاآ[ر این خبر همراه تک نیوز باشید.

علیرضا حاجی سید حسن

فورا نه اما حتما پیروز می شوم!

دیدگاهتان را بنویسید

دانلود اپلیکیشن تک نیوز