تک نیوز > اخبار تکنولوژی و شیائومی : شیائومی از انتشار رابط کاربری MIUI 12.5 Enhanced برای کاربران جهانی خبر داد

شیائومی از انتشار رابط کاربری MIUI 12.5 Enhanced برای کاربران جهانی خبر داد

techgipic MI10 15 1

شیائومی چندین هفته پیش همزمان با معرفی گوشی میکس ۴، از رابط کاربری MIUI 12.5 Enhanced هم رونمایی کرد و آن را برای برخی محصولاتش در بازار چین منتشر کرد. حالا این کمپانی از انتشار این نسخه از رابط کاربری‌اش برای گوشی‌ها در بازار جهانی خبر داده و لیستی از آن‌ها هم منتشر کرده است.تا آخر این خبر همراه تک نیوز باشید.

شیائومی در پستی در Mi Global از ۹ دستگاه نام برده که پیش از سایر محصولات رابط کاربری جدیدش را دریافت می‌کنند. تمام این گوشی‌ها پرچمدار هستند و همچنین تعداد آن‌ها کمتر از محصولاتی است که در چین رابط کاربری جدید را دریافت کرده‌اند.

گوشی‌های زیر اولین محصولاتی هستند که در بازار جهانی رابط کاربری MIUI 12.5 Enhanced را دریافت می‌کنند:

  • می ۱۱
  • می ۱۱ اولترا
  • می ۱۱i
  • می ۱۱X پرو
  • می ۱۱X
  • می ۱۰ تی پرو
  • می ۱۰ تی
  • می ۱۰ پرو
  • می ۱۰

شیائومی همچنین گفته این رابط کاربری را از فصل چهارم ۲۰۲۱ یعنی کمتر از دو ماه دیگر در اختیار کاربران محصولات بالا قرار می‌دهد. البته انتظار می‌رود برخی از آن‌ها در اواخر سال جاری میلادی به این رابط کاربری دسترسی پیدا کنند.

با توجه به اینکه تعداد محصولات موجود در لیست جهانی از دستگاه‌های موجود در بازار چین کمتر است، به احتمال زیاد در آینده این رابط کاربری برای گوشی‌های بیشتری در بازار جهانی منتشر خواهد شد. البته شیائومی هم به این موضوع اشاره کرده که دستگاه‌های بالا اولین گوشی‌های دریافت‌کننده این آپدیت خواهند بود.

رابط کاربری MIUI 12.5 Enhanced نسخه بهبودیافته MIUI 12.5 محسوب می‌شود که البته مشکلات زیادی را برطرف می‌کند و با پیشرفت‌هایی همراه است.

یکی از ویژگی‌های این رابط کاربری جدید «Atomic Memory» نام دارد که استفاده از رم را بهینه می‌کند تا اپ‌های بیشتری در پس زمینه باز بمانند. یکی دیگر از بهبودها تا ۱۵ درصد مصرف پردازنده مرکزی را کاهش می‌دهد و در برخی سناریوها می‌تواند کاهش ۸ درصدی مصرف انرژی را هم در پی داشته باشد.

قابلیت «Liquid Storage» حافظه داخلی را در حالت بهینه نگه می‌دارد تا در بلندمدت عملکردش را حفظ کند. با این ویژگی عملکرد خواندن و نوشتن پس از ۳۶ ماه استفاده تنها ۵ درصد کاهش می‌یابد.خیلی ممنونیم که تا آخر این خبر همراه تک نیوز بودید.

علیرضا حاجی سید حسن

فورا نه اما حتما پیروز می شوم!

دیدگاه کاربران (2 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

دانلود اپلیکیشن تک نیوز