تک نیوز > اخبار تکنولوژی : معاون امور رادیویی رگولاتوری از تلاش برای آزادسازی باندهای فرکانسی جهت توسعه 5G خبر داد

معاون امور رادیویی رگولاتوری از تلاش برای آزادسازی باندهای فرکانسی جهت توسعه 5G خبر داد

Mobilfunk 5G 1

معاون امور رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ضمن اشاره به اقدامات انجام شده برای بهره‌برداری از باند فرکانسی جدید در جهت توسعه ۵G، ابراز امیدواری کرد باندهای فرکانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ تا پایان سال آزاد شوند. باندهایی که چند سال است به محل مناقشه وزارت ارتباطات و صدا و سیما تبدیل شده است.

«نسترن محسنی»، معاون امور رادیویی رگولاتوری در گفتگو با سیتنا به نیاز اپراتورها به باند فرکانسی جدید برای توسعه‌ ۵G اشاره کرد و گفت: «واگذاری باند فرکانسی ۳۵۰۰ و باندهای فرکانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ به عنوان دو باند تاثیرگذار در توسعه‌ نسل‌های نوین و نسل پنجم شبکه‌های ارتباطی مطرح است.»تا آخر این خبر همراه تک نیوز باشید.

به گفته وی در باند ۳۵۰۰ مطالعات رگولاتوری انجام شده، نشست‌ها با ذینفعان برگزار و نقطه نظرات بخش دریافت شده است، اما در دوره جدید نیازمند مرور نتایج بررسی‌ها و سناریوهای طراحی شده و نهایتا ارائه‌ آن به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات هستند. در نهایت این تکه باند فرکانسی با پهنای حدود ۲۰۰ مگاهرتزی امکان تزریق به شبکه‌های ارتباطی کشور را خواهد داشت.

mohseni 1

معاون امور رادیویی رگولاتوری با بیان اینکه پس از توسعه‌ ۵G در کشور، امکان بهره‌برداری از باندهای قبلی واگذار شده به اپراتورها در قالب فناوری نسل پنجم نیز ممکن است اظهار داشت رگولاتوری در حوزه‌ بهره‌برداری از باندهای فرکانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ در سال پیش‌رو هم خوشبین و امیدوار است.

محسنی در ادامه به گزارش اخیر مرکز پژوهش‌های مجلس اشاره کرد که در آن برای تعیین تکلیف هرچه سریعتر باندهای ۷۰۰ و ۸۰۰ و بهره‌برداری از آن‌ها در سبد باندهای فرکانسی در اختیار بخش تلکام با همکاری و تعامل سازمان صداوسیما و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید داشته است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با همکاری سازمان صداوسیما و هدایت وزیر ارتباطات و شکل‌گیری تعامل دو جانبه‌ موثر و چابک، هر چه سریعتر این باندهای فرکانسی به دایره‌ فرکانس‌های مورد بهره‌برداری شبکه‌های ارتباطی کشور اضافه شود.خیلی ممنونیم که تا آخر این خبر همراه تک نیوز بودید.

برچسب ها :

علیرضا حسینی

فورا نه اما حتما پیروز می شوم!

دیدگاه کاربران (5 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

دانلود اپلیکیشن تک نیوز