تک نیوز > مایکروسافت : تاریخچه‌ی مرورگر اج با جستجوی ویندوز یکی می شود.

تاریخچه‌ی مرورگر اج با جستجوی ویندوز یکی می شود.

Capture 1

به‌زودی سوابق مرور و جستجو‌های اخیر در مرورگر اج در بخش جستجوی ویندوز نمایش داده خواهند شد.

به‌گزارش Windows Latest، مایکروسافت تصمیم دارد که تاریخچه‌ی مرورگر اج و جستجوهای انجام شده در این مرورگر را با بخش جستجوی ویندوز یکپارچه کند. ازاین‌رو اگر از رابط جستجوی ویندوز ۱۰ یا ۱۱ استفاده می‌کنید، در آینده می‌توانید سوابق مرورگر خود را مشاهده کرده و به‌طور مستقیم برگه‌های باز‌شده‌ی قبلی را از این بخش باز کنید.

مایکروسافت آزمایش این قابلیت را با تعدادی از کاربران که نسخه‌ی Edge Canary 88 را نصب کرده‌اند، آغاز کرده است. البته نمی‌توان انتظار داشت که این ویژگی برای همه‌ی افراد سودمند باشد چراکه ممکن است بیشتر کاربران آن را عامل حواس‌پرتی یا شلوغ شدن رابط جستجوی ویندوز بدانند. خوشبختانه می‌توان این قابلیت که «اشتراک‌گذاری داده‌های مرور با دیگر ویژگی‌های ویندوز» نامیده شده است را از بخش Profiles در تنظیمات غیرفعال کرد.

قابلیت دیگری که مدت‌ها در دست توسعه بوده و برای کاربران کروم نیز بسیار آشناست، امکان جستجوی برگه‌های فعال است. اگرچه مایکروسافت افزوده‌شدن آن را به‌طور رسمی تأیید نمی‌کند ولی شنیده‌ها حاکی از آن است که ویژگی مذکور به‌صورت تصادفی برای برخی از کاربران نسخه‌ی Canary فعال شده است. این ویژگی که برای اولین بار در ماه آگوست مشاهده شد و تنها از طریق فلگ‌های آزمایشی اج یا خط فرمان فعال می‌شد، اکنون یک قدم به انتشار عمومی نزدیک‌تر شده و به‌طور پیش‌فرض فعال می‌شود اما به‌نظر می‌رسد هنوز در مراحل آزمایشی به‌سر می‌برد چراکه تعداد اندکی از کاربران آن را مشاهده کرده‌اند.

پارسا ملکی

پارسا ملکی هستم علاقه زیادی به علم تکنولوژی دارم و می خوام اطلاعات خودم رو با شما به اشتراک بزارم?

دیدگاهتان را بنویسید

دانلود اپلیکیشن تک نیوز