تک نیوز > اخبار علمی و سلامت : انتظار بیشتر از 5 ساعت در اورژانس احتمال مرگ را افزایش می‌دهد

انتظار بیشتر از 5 ساعت در اورژانس احتمال مرگ را افزایش می‌دهد

Er Wait 1

با توجه به اینکه بسیاری از بیماران از جمله مبتلایان به ویروس کرونا به بخش اورژانس بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند، گروهی از محققان بریتانیایی در یک پژوهش بزرگ، عواقب خطرناک و مرگبار تاخیر در مراقبت‌های ویژه و انتظار در سالن‌های اورژانس را بررسی کرده‌اند.

هرچند سرویس بهداشت ملی (NHS) در سال 2004 مدت زمان استاندارد 4 ساعت را برای دریافت مراقبت‌های ویژه در اورژانس‌ها به تصویب رساند، اما محققان ادعا دارند که نزدیک به 27 میلیون نفر از سال 2016 تا 2018 به یکی از اورژانس‌های بزرگ انگلستان مراجعه کرده و به طور متوسط نزدیک به پنج ساعت منتظر انجام مراقبت‌ها ویژه بوده‌اند.

دکتر «درک پرنتیس»، از کالج سلطنتی فوریت‌های پزشکی در این رابطه می‌نویسد:

دیگر هیچکس نباید شک داشته باشد، همانطور که بسیاری از ما همیشه می‌دانیم، هدف عملیاتی 4 ساعته NHS برای ایمنی بیماری اهمیت زیادی دارد.

هرچند این استاندارد در کشورهای دیگری مانند استرالیا و ایالات متحده نیز وجود دارد، اما در بسیار مواقع اورژانس‌ها آن را اجرا نمی‌کنند. در همین حال، خطرات مورد توجه بیماران مراجعه‌کننده به اورژانس طبیعتا در زمان وقوع یک بیماری همه‌گیر مانند کرونا افزایش زیادی پیدا خواهند کرد.

حتی پیش از ظهور کرونا امیکرون که سریع‌تر به دیگران منتقل می‌شود، اکثر تخت‌های بیمارستان‌ها توسط بیماران پر شده بودند و در بریتانیا رکورد 6 میلیون نفر در لیست انتظار به ثبت رسیده بود.

برچسب ها :

امیرحسین درانی

من امیرحسین درانی. دارم همه تلاشم رو میکنم که علمی شید و علمی هم بمونید.?

دیدگاهتان را بنویسید

دانلود اپلیکیشن تک نیوز