تک نیوز > سامسونگ و اخبار تکنولوژی : سامسونگ احتمالا شارژر را از جعبه گوشی‌های ارزان‌قیمتش هم حذف می‌کند

سامسونگ احتمالا شارژر را از جعبه گوشی‌های ارزان‌قیمتش هم حذف می‌کند

samsung galaxy s21 ultra 110 870x650 1

اپل از سال 2020 و با آیفون 12 تصمیم گرفت شارژر را از جعبه گوشی‌های خود کنار بگذارد. هرچند این تصمیم ابتدا مورد تمسخر سامسونگ قرار گرفت اما کره‌ای‌ها نیز از سری گلکسی S21 پرچمدارانش را بدون شارژر راهی بازار کردند. اما حالا به نظر می‌رسد سامسونگ قصد دارد همین کار را با گوشی‌های ارزان‌تر خود نیز انجام دهد.

گلکسی A13 و A23 بدون شارژر عرضه می‌شوند

خرده‌فروشان موبایل اروپایی تایید کرده‌اند که برخی گوشی‌های پایین رده سامسونگ بدون شارژر در جعبه به دست آن‌ها رسیده است. از جمله گوشی‌هایی که تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته‌اند می‌توان به گلکسی A13 و گلکسی A23 اشاره کرد که چند روز پیش معرفی شدند. گوشی‌های گلکسی M23 و M33 نیز به زودی عرضه خواهند شد و باید دید در مورد آن‌ها نیز گزارش مشابهی منتشر می‌شود یا خیر.

هرچند سامسونگ هنوز عرضه گوشی‌های پایین رده بدون شارژر را تایید نکرده، اما این موضوع کاملا قابل انتظار است. اکثر مشتریان پذیرفته‌اند که در جعبه گوشی‌ها دیگر خبری از شارژر نیست و همچنین در هنگام تصمیم‌گیری برای خرید دستگاه جدید این عامل (وجود شارژر) چندان در نظر گرفته نمی‌شود.

بنابراین می‌توان انتظار داشت که غول فناوری مستقر در کره تمام گوشی‌هایش را بدون شارژر وارد بازار کند تا علاوه بر کاهش هزینه‌هایش، سود خود از بازار گوشی‌های مقرون به صرفه را نیز افزایش دهد.

اپل هنگام حذف کردن آداپتور و البته هدفون از جعبه سری آیفون 12، اعلام کرد که این تصمیم را به دلایل زیست محیطی گرفته و سپس سامسونگ نیز آن را تکرار کرد. با این حال، تردیدهایی وجود دارد که عنوان می‌کنند اپل این کار را به جای حفظ محیط زیست برای کاهش هزینه‌های خود انجام داده است، زیرا همزمان با اعلام این تصمیم، کوپرتینویی‌ها پشتیبانی از شبکه 5G را به گوشی‌هایشان آوردند که هزینه تولید آن‌ها را افزایش می‌دهد. به همین منظور تصمیم اپل در سال جاری با شکایت دانشجویان چینی مواجه شد.

پارسا ملکی

پارسا ملکی هستم علاقه زیادی به علم تکنولوژی دارم و می خوام اطلاعات خودم رو با شما به اشتراک بزارم

دیدگاهتان را بنویسید

دانلود اپلیکیشن تک نیوز