تک نیوز > اخبار تکنولوژی و اخبار فناوری ایران : استارتاپ «باسلام» با ۳۰ درصد از نیروی انسانی خود خداحافظی کرد

استارتاپ «باسلام» با ۳۰ درصد از نیروی انسانی خود خداحافظی کرد

Screen Shot 1401 02 26 at 20.35.28 1

بازار اینترنتی باسلام با ۳۰ درصد از نیروهای خودش خداحافظی کرده و این بدان معناست که حدود ۷۰ نفر از کارکنان این Social Marketplace، دیگر در این مجموعه مشغول به کار نیستند. بخشی از نوشته‌هایی که این افراد در شبکه‌های مجازی از روند این تعدیل نیرو منتشر کردند حکایت از این دارد که این خداحافظی با برنامه‌ریزی قبلی، آگاهانه و با هماهنگی پرسنل صورت گرفته و کمتر نیرویی با چالشی سخت از این مجموعه خداحافظی کرده است. به‌نظر می‌رسد باسلام قصد دارد مسیر راه خود را با تغییراتی استراتژیک ادامه دهد تا بتواند با همراهی غرفه‌داران و کاربران خود، در بازار تجارت الکترونیکی کشور به عنوان یک بازارگاه اینترنتی در کنار دیگر بازیگران، به حیات خود ادامه دهد.

تعدیل نیرو در سالی که شرایط اقتصادی آن طوری رقم خورده که کالاهای اساسی با افزایش قیمت زیادی مواجه شدند و انتقادات زیادی به روند قیمت‌ها از سوی مردم و کارشناسان و نمایندگان مجلس و…. شنیده می‌شود، گریبانگیر مجموعه باسلام هم شده است. باسلام، بازاری اینترنتی با عمری بیش از پنج سال است که تا امروز توانسته در کنار دیگر بازیگران تجارت الکترونیکی کشور، رشد جدی را تجربه کند و جزو معدود بازارگاه‌های اینترنتی باشد که در کنار بازیگران اصلی این حوزه همچنان به فعالیت خود ادامه دهد.

شنیده‌های تک نیوز حکایت از این دارد که پایبند نبودن به تعهدات برخی از سرمایه‌گذاران جدید باسلام و همچنین شرایط سخت اقتصادی، عواملی بوده‌اند که در تعدیل نیرو موثر نقش جدی داشته‌اند.

بر اساس شنیده‌های تک نیوز، تیم باسلام با همکاران خود درباره شرایط بحرانی پیش آمده از سال جدید به گفتگو نشسته و جلساتی را برای تشریح وضعیت موجود برگزار کرده است. در این جلسات به نیروها گفته شده که باسلام نیاز دارد برای ادامه حیات خود به تعدیل نیرو دست بزند.

برخی از پرسنل باسلام به تک نیوز می‌گویند نیروهایی که از باسلام خداحافظی کرده‌اند، با کمک همین شرکت در حال استخدام در دیگر پلتفرم‌های بزرگ اینترنتی کشور هستند. معرفی‌نامه‌ها و پیگیری‌هایی از سوی مدیران باسلام برای استخدام این نیروها در دیگر شرکت‌ها صورت گرفته که برخی از آنها نیز به نتیجه رسیده است.

تک نیوز درباره جو حاکم در باسلام پس از این تعدیل نیرو نیز پرس و جو کرده و به نظر می‌رسد که تیم باقی مانده عزمی جدی برای گذر از این شرایط دارند. تغییرات استراتژیکی در سیاست‌های باسلام به وجود آمده و تمرکز روی مواردی چون هوش مصنوعی و تلاش بیشتر نیروها و کاهش هزینه‌ها صورت گرفته تا این مجموعه بتواند به مسیر خود ادامه دهد.

شرایط سخت اقتصادی در سال جدید گریبانگیر بسیاری از شرکت‌ها شده و باسلام اولین تیمی از اکوسیستم استارتاپی است که با وجود عبور از بحران کرونا، حالا در برابر شرایط پیچیده اقتصادی کنونی، به چالش خورده است. این مساله نشان می‌دهد که بحران اقتصادی در کشور می‌تواند حتی از کرونا هم برای برخی کسب و کارها سخت‌تر باشد و امید می‌رود که شرایط رو به بهبودی پیش برود.

باسلام در ماه‌های اخیر با ری‌برند و جذب سرمایه قرار بود با جدیت بیشتری حرکت کند اما این تعدیل نیرو شاید این باور را برای عده‌ای به هم بریزد، هر چند همان‌طور که گفته شد شنیده‌های تک نیوز حکایت از این دارد که تیم باقی مانده در باسلام قصد دارند با جدیت بیشتری به سوی اهداف خود حرکت کنند.

مدیران باسلام فعلا پاسخی به درخواست تک نیوز برای مصاحبه رسمی نداده‌اند اما به نظر می‌رسد که به زودی بیانیه‌ای از سوی این تیم درباره وضعیت حاکم در این استارتاپ منتشر می‌شود.

برچسب ها :

علیرضا حسینی

فورا نه اما حتما پیروز می شوم!

دیدگاهتان را بنویسید

دانلود اپلیکیشن تک نیوز