تک نیوز > اخبار تکنولوژی و اخبار فناوری ایران : مجلس دیوان عدالت اداری را از رسیدگی به شکایت‌ها علیه شورای عالی فضای مجازی منع کرد

مجلس دیوان عدالت اداری را از رسیدگی به شکایت‌ها علیه شورای عالی فضای مجازی منع کرد

majles new min

نمایندگان مجلس امروز با مستثنی شدن مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی از فرآیند بررسی شکایت‌ها در دیوان عدالت اداری موافقت کردند.

نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح اصلاح قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری، خواستار منع دیوان عدالت اداری از رسیدگی به شکایات علیه مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و فضای مجازی شدند.

براساس ماده 12 این طرح؛ در تبصره آن قانون عبارت «مجلس خبرگان و شورای عالی امنیت ملی» به عبارت «مجلس خبرگان رهبری، شورای عالی امنیت ملی و شورای عالی انقلاب فرهنگی» اصلاح می‌شود و شماره تبصره مذکور به تبصره (یک) اصلاح و متن زیر به‌عنوان تبصره (دو) به ماده مذکور الحاق می‌شود: «تبصره 2- رسیدگی به مصوبات شورای عالی فضای مجازی در حوزه تحت صلاحیت این نهاد از شمول حکم این ماده خارج است.»

نمایندگان مجلس با 176 رای موافق، 20 رای مخالف و 10 رای ممتنع از مجموع 242 نماینده حاضر در صحن با ماده 12 موافقت کردند.

بدین ترتیب علاوه بر مجلس خبرگان رهبری و شورای عالی امنیت ملی که تاکنون امکان شکایت از مصوبات آن‌ها از طریق دیوان عالی وجود نداشت، با اصلاح ماده 12 قانون دیوان عدالت اداری امکان شکایت از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی هم از شهروندان گرفته شد.

این در حالی است که «غلامرضا نوری» خواستار حذف کل ماده مذکور بود. وی معتقد بود که در شرایطی که براساس ماده 90 قانون اساسی می‌توان از نحوه کار مجلس شکایت کرد، چرا باید مصوبات یک شورا مصونیت داشته باشد.

رئیس مجلس طرح پیشنهاد وی را مغایر با اصل 110 دانست و گفت: «دلیل بازنگری در قانون دیوان عدالت اداری نیز رفع اشکالات قانونی است.»

علیرضا حسینی

فورا نه اما حتما پیروز می شوم!

دیدگاهتان را بنویسید

دانلود اپلیکیشن تک نیوز