تک نیوز > اخبار خودرو : طوفان هیوندای آیونیک 6 در بازار خودروهای برقی؛ ثبت ۳۷۰۰۰ سفارش در یک روز

طوفان هیوندای آیونیک 6 در بازار خودروهای برقی؛ ثبت ۳۷۰۰۰ سفارش در یک روز

2024 hyundai ioniq 6 910x600 1

چند هفته قبل بود که شرکت هیوندای از مدل جدید آیونیک 6 پرده برداشت. حالا به فاصله کوتاهی شرکت هیوندای طرح پیش فروش این خودروی برقی را در سرزمین مادری آغاز کرده است. نکته جالب توجه اینکه در اولین روز آغاز پیش فروش ۳۷,۴۴۶ نفر برای خرید هیوندای آیونیک 6 ثبت نام کرده‌اند.

چنین رقمی برای هیوندای یک رکورد درخشان محسوب می شود. برای مقایسه بد نیست بدانید رکورد پیش فروش هیوندای آیونیک ۵ در اولین روز برابر با ۲۳,۷۶۰ نفر بود. کیا EV6 هم در اولین روز از طرح پیش فروش خود، رکورد ۲۱ هزار سفارش را ثبت نموده بود.

انتظار می‌رود هیوندای آیونیک 6 با توجه به مشخصات مناسبی که دارد، در سایر بازارها از جمله ایالات متحده و اروپا نیز با استقبال بالایی مواجه شود. این خودرو در ماه جولای و در نمایشگاه خودروی بوسان رونمایی شد.

مشخصات فنی هیوندای آیونیک 6

شاید بدانید هیوندا آیونیک ۶ از پلتفرم E-GMP بهره می برد و با دو باتری ۵۳ و ۷۷.۴ کیلووات ساعتی وارد بازار خواهد شد. با اتکا به آیرودینامیک مناسب، این سدان الکتریکی بر مبنای استاندارد WLTP می‌تواند تا ۳۷۹ مایل یا ۶۱۰ کیلومتر مسافت را بدون نیاز به شارژ مجدد طی کند.

هیوندای آیونیک 6 با پیشرانه تک و دو موتوره هم قابل انتخاب است. در پیشرانه تک موتور فقط چرخ‌های عقب خودرو محرک هستند. اما در پیشرانه دو موتوره که مجموعه قدرت به ۳۲۰ اسب بخار می‌رسد، هر چهار چرخ نیرو دریافت می کنند. در این نسخه صفر تا صد در عرض ۵.۱ ثانیه محقق می‌شود.

همانند دیگر خودروهای مبتنی بر پلتفرم E-GMP هیوندای آیونیک 6 نیز از فناوری شارژ پرسرعت پشتیبانی می‌کند. در صورت اتصال به یک پورت سریع، میزان شارژ باتری این خودرو در عرض 18 دقیقه از 10 به 80 درصد می‌رسد. این سدان برقی به فناوری انتقال شارژ و تامین برق دستگاه‌های جانبی نیز مجهز است.

قیمت آیونیک 6 در کره جنوبی از ۵۲ میلیون وون آغاز می‌شود. این رقم با نرخ روز ارز معادل تقریبا ۳۹ هزار دلار (کمتر از 1.2 میلیاد تومان) است. بر اساس برنامه‌ریزی‌های هیوندای، این خودرو از ماه سپتامبر به مشتریان تحویل داده خواهد شد. عرضه این خودرو در آمریکا هم برای نیمه اول سال آینده برنامه‌ریزی شده است.

جواد امیری

بیا با هم بنویسیم

دیدگاهتان را بنویسید

دانلود اپلیکیشن تک نیوز