تک نیوز > اخبار تکنولوژی و اپل : شکایت کاربران از افت چشمگیر عمر باتری آیفون‌ها پس از نصب iOS 16

شکایت کاربران از افت چشمگیر عمر باتری آیفون‌ها پس از نصب iOS 16

8ae0b48f

آپدیت iOS 16 حدود دو هفته پیش منتشر شد و از آن زمان، کاربران مدام درباره بدتر شدن عمر باتری دستگاه‌های خود نوشته‌اند. اگرچه کاهش موقت عمر باتری پس از نصب به‌روزرسانی‌های جدید امری عادی است، ولی این که کاربران بعد از دو هفته هنوز از وضعیت باتری دستگاه‌های خود گلایه دارند، به مشکل بزرگ‌تری در این زمینه اشاره می‌کند.

وقتی یک نسخه جدید از iOS را نصب می‌کنید، طبیعی است که گوشی تا مدت کوتاهی از نظر عمر باتری با افت مواجه شود، چون سیستم عامل در پس‌زمینه به علامت‌گذاری مجدد فایل‌ها، تصاویر، اپلیکیشن‌ها و غیره می‌پردازد. با این حال، بعد از گذشت چند وقت باید شاهد بازگشت شرایط به حالت عادی باشیم. این اتفاق برای خیلی از کاربران نیفتاده و همین مسئله بسیاری از افراد را نگران کرده است.

با کمی جستجو در پلتفرم‌هایی مثل ردیت، توییتر و تیک تاک، می‌توان هزاران گلایه نسبت به کاهش عمر باتری آیفون در iOS 16 را پیدا کرد. آن‌ها می‌گویند عمر باتری گوشی آن‌ها از زمان نصب این آپدیت افت چشمگیری داشته و عده‌ای باور دارند که اپل عمداً چنین شرایطی را به وجود آورده تا کاربران را به خرید آیفون 14 ترغیب کند.

63 درصد از کاربران چند روز پیش در نظرسنجی وب‌سایت 9to5Mac اعلام کردند که عمر باتری دستگاه آن‌ها پس از نصب iOS 16 بدتر شده است. یکی از کاربران ردیت می‌گوید: «مصرف باتری من خیلی بیشتر از آن‌چه که باید است. من در شرکت کار می‌کنم و در طول روز استفاده زیادی از آیفونم ندارم و تغییری در شکل کاربری‌ام به وجود نیامده است. وقتی iOS 15 داشتم، زمانی که به خانه برمی‌گشتم بین 85 تا 90 درصد شارژ داشتم. ولی با iOS 16 این رقم به 65 تا 75 درصد رسیده که به نظرم تفاوت بسیار بزرگی است.»

اپل هنوز درباره مشکل عمر باتری در iOS 16 اظهارنظر نکرده و در آپدیت‌های جدید خود اثری از اشاره به بهبود وضعیت باتری دیده نمی‌شود. اگر شما هم iOS 16 را نصب کرده‌اید، لطفا تجربه خود از وضعیت عمر باتری در این آپدیت را با ما در میان بگذارید.

برچسب ها :

امیرحسین درانی

من امیرحسین درانی. دارم همه تلاشم رو میکنم که علمی شید و علمی هم بمونید.?

دیدگاهتان را بنویسید

دانلود اپلیکیشن تک نیوز