تک نیوز > اخبار فناوری ایران : سینماتیکت از فروش بلیت‌های جشنواره فجر امسال محروم خواهد شد

سینماتیکت از فروش بلیت‌های جشنواره فجر امسال محروم خواهد شد

fajr festival

در طول سالیان گذشته سینماتیکت یکی از پلتفرم‌های مرجع خریداری بلیت‌های جشنواره فجر بوده، اما به نظر می‌رسد امسال با محرومیتی از سوی برگزار کنندگان این جشنواره روبه رو خواهد شد. علت این موضوع نیز به انتشار پیش از موعد برندگان جشنواره سال گذشته باز می‌گردد.

به گزارش تک نیوز و به نقل از مهر، در آستانه برگزاری جشنواره چهل و یکم فیلم فجر، شنیده‌ها حکایت از تصمیم سازمان سینمایی برای کنار گذاشتن «سینماتیکت» از چرخه بلیت‌فروشی این رویداد دارد.

بر این اساس بلیت‌فروشی جشنواره فیلم فجر از طریق سه سامانه «گیشه هفت»، «ایران‌تیک» و «آی‌تیکت» (سامانه‌ای که به تازگی از سوی سازمان سینمایی رونمایی شده است) صورت خواهد گرفت و با تصمیم سازمان سینمایی سینماتیکت از این فرآیند کنار گذاشته خواهد شد.

علت این محرومیت نیز انتشار پیش از موعد فهرست برگزیدگان جشنواره چهلم فیلم فجر است. سال گذشته و در دقایق ابتدایی برگزاری آیین اختتامیه این رویداد، ناگهان فهرست برندگان نهایی جشنواره بدون اطلاع هیئت داوران در فضای مجازی منتشر شد.

حدود دو هفته بعد از برگزاری مراسم اختتامیه نیز پلتفرم سینماتیکت با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت این افشا را پذیرفت:

«لازم بود با متنی صریح و صمیمی و بدون هیچ فشار حاکمیتی و امنیتی یا رسانه‌ای در این خصوص توضیحاتی ارائه دهیم و سهم بزرگ خود را در این حادثه تبیین کنیم و امید داریم کاربران و مردم عزیزمان، اهالی هنر و مسئولان فرهنگی، این خطای غیرعمدی و انسانی را درک کرده و پوزش ما را بپذیرند.»

دو روز بعد از انتشار رسمی این بیانیه، «یزدان عشیری»، مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی خبر داد که پرونده این پلتفرم از طریق معاونت حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حراست سازمان سینمایی در حال پیگیری است و نتایج آن به‌زودی اعلام خواهد شد.

بعدها نیز گفته شد که با تصمیم سازمان سینمایی، سینماتیکت از سامانه سمفا حذف خواهد شد و این به معنای آن بود که این سایت بلیت‌فروشی، به‌صورت تنبیهی قرار است از گردونه اقتصادی اکران سینمای ایران کنار گذاشته شود، اتفاقی که البته در عمل رخ نداد.

امیرحسین درانی

من امیرحسین درانی. دارم همه تلاشم رو میکنم که علمی شید و علمی هم بمونید.?

دیدگاهتان را بنویسید

دانلود اپلیکیشن تک نیوز