تک نیوز > اخبار فناوری ایران : «تپسی لاین»، سرویس سفر اشتراکی تپسی برای کاربران تهران دوباره فعال شد

«تپسی لاین»، سرویس سفر اشتراکی تپسی برای کاربران تهران دوباره فعال شد

5805558748167649790 121

شرکت تپسی با اعلام اینکه سرویس سفر اشتراکی «تپسی لاین» را دوباره برای کاربران تهران فعال کرده است، از امکان استفاده هم‌زمان دو مسافر از یک خودرو با هزینه کمتر در این سرویس خبر داد. این سرویس پیش‌تر نیز در تپسی فعال بود و طی ماه‌های اخیر برای برخی کاربران دوباره فعال شد و حالا بار دیگر برای همه کاربران ساکن تهران تپسی فعال شده است.

در «تپسی لاین» دو مسافر که مبدأ و مقصد نزدیک به‌هم دارند، همسفر می‌شوند و هزینه سفر برای مسافر تا ۳۰ درصد کمتر از حالت عادی خواهد بود.

این سرویس علاوه بر به‌صرفه‌بودن هزینه سفر برای مسافرین و گسترش استفاده از این سرویس، درنهایت می‌تواند منجر به کاهش خودروهای تک‌سرنشین و به‌تبع کاهش ترافیک شود. از سوی دیگر رانندگان نیز با قبول درخواست سفرهای لاین، تا ۲۰ درصد افزایش درآمد خواهند داشت.

روابط عمومی تپسی با توضیح در مورد سازوکار این سرویس گفت: «هدف از راه‌اندازی سرویس لاین ارائه خدمات تاکسی آنلاین با هزینه کمتر است. دیگر سرویس‌های مشابه که د‌حال حاضر فعالند، کیفیت و خدماتی متفاوت با تاکسی آنلاین دارند و به‌نوعی مشابه با تاکسی خطی هستند؛ درواقع مسافر برای استفاده از این سرویس‌ها باید در مکان خاصی سوار و پیاده شود؛ اما در سرویس تپسی لاین، مسافر در مبدأ و مقصد خودش سوار و پیاده خواهد شد و به‌دلیل داشتن همسفر، هزینه کمتری نیز پرداخت خواهد کرد.»

سرویس تپسی لاین که اولین‌بار در سال 97 توسط تپسی ارائه شده بود، با همه‌گیری کرونا و برای حفظ سلامت راننده و مسافرین، متوقف شد. حالا در آستانه سال نو بار دیگر تپسی سرویس لاین را در دسترس مسافران قرار داده است تا بتوانند با هزینه کمتر، از مزایای استفاده از تاکسی آنلاین بهره‌مند شوند. ازآن‌سو، خبر می‌رسد که دیگر بازیگر این حوزه، یعنی اسنپ نیز به‌زودی سرویس سفرهای اشتراکی خود را فعال خواهد کرد؛ سرویسی که احتمالاً با نام «اسنپ لاین» شناخته خواهد شد.

به‌نظر می‌رسد ورود تاکسی‌های اینترنتی به این حوزه نه‌تنها حاصل مشکلات اقتصادی در جامعه است، بلکه از سویی دیگر براساس تکیه بر سواد مالی قصد دارد با استفاده از توسعه فناوری به بهبود شرایط ترافیک و آلودگی هوا نیز کمک کند.

برچسب ها :

جواد امیری

بیا با هم بنویسیم

دیدگاهتان را بنویسید

دانلود اپلیکیشن تک نیوز