تک نیوز > اخبار تکنولوژی : مدیرعامل OpenAI: هوش مصنوعی ChatGPT کمی ترسناک است و در آینده بسیاری از مشاغل را نابود می‌کند

مدیرعامل OpenAI: هوش مصنوعی ChatGPT کمی ترسناک است و در آینده بسیاری از مشاغل را نابود می‌کند

00Sentient AI altman superJumbo

«سم آلتمن» مدیرعامل OpenAI در مصاحبه جدیدی اعتراف کرد که از مدل هوش مصنوعی ChatGPT «کمی می‌ترسد». او همچنین گفت که هوش مصنوعی در آینده مشاغل بسیار زیادی را نابود خواهد کرد. هرچند این روند می‌تواند فرصت‌های بسیار بهتری را ایجاد کند.

براساس گزارش اینسایدر، مدیرعامل OpenAI در مصاحبه‌ای با ABC News گفت «مردم باید خوشحال باشند» که این شرکت «کمی از پتانسیل هوش مصنوعی می‌ترسد». او گفت:

«فکر می‌کنم اگر می‌گفتم که از آن نمی‌ترسم، یا نباید به من اعتماد کرد یا باید خیلی ناراضی باشید که این شغل را دارم.»

تصاحب مشاغل توسط ChatGPT

ChatGPT 9

آلتمن همچنین گفت که هوش مصنوعی می‌تواند جایگزین بسیاری از شغل‌ها شود، اما همچنین می‌تواند منجر به ایجاد «کارهای بسیار بهتری» شود. او در ادامه صحبت‌های خود گفت:

«از نظر تأثیر آن بر زندگی ما و بهبود آن، فکر می‌کنم این بزرگ‌ترین فناوری خواهد بود که بشر تاکنون توسعه داده است.»

مدیرعامل 37 ساله OpenAI به ABC گفت که با مقامات دولتی به‌طور منظم در تماس است و تنظیم‌کننده‌ها و جامعه باید در عرضه ChatGPT مشارکت داشته باشد. در واقع به عقیده او بازخوردها می‌تواند به مهار هرگونه پیامد منفی ناشی از استفاده گسترده از آن کمک کند.

این کارآفرین ماه گذشته در یک رشته توییت هشدار داد که ممکن است جهان با هوش مصنوعی «به‌طور بالقوه ترسناک» فاصله زیادی نداشته باشد. او در توییت‌ها خود اشاره کرد که گفت حرکت به‌سمت آینده‌ای بر پایه هوش مصنوعی عمدتاً اتفاق خوبی است و گفت که قوانین در این زمینه «بسیار مهم» هستند و جامعه به زمان نیاز دارد تا خود را با «چیزی بسیار بزرگ» سازگار کند.

او در حالی اظهارات خود را بیان کرده که OpenAI هفته گذشته از مدل هوش مصنوعی GPT-4 رونمایی کرده بود. آلتمن این نسخه را «کمتر جانبدارانه» و «خلاقانه‌تر» نسبت به نسخه‌های قبلی توصیف کرد. با این حال، GPT-4 فقط برای کاربرانی در دسترس است که هزینه سرویس پولی ChatGPT Plus را پرداخت کرده باشند.

برچسب ها :

جواد امیری

بیا با هم بنویسیم

دیدگاهتان را بنویسید