تک نیوز > اپل و اخبار تکنولوژی : دارای برنامه Journal برای ثبت فعالیت‌های روزانه و ویژگی StandBy برای نمایش به‌صورت افقی اطلاعات است

دارای برنامه Journal برای ثبت فعالیت‌های روزانه و ویژگی StandBy برای نمایش به‌صورت افقی اطلاعات است

Journal

اپل در سیستم‌عامل iOS 17 برنامه جدیدی تحت عنوان Journal را ارائه کرده است که به کاربران آیفون اجازه می‌دهد به‌طور منظم فعالیت‌های روزانه خود را ثبت کنند. ویژگی نرم‌افزاری جدید دیگر این سیستم‌عامل برای نمایشگر همیشه روشن آیفون طراحی شده است که StandBy نام دارد. این ویژگی در زمان قرارگیری آیفون به‌صورت افقی می‌تواند اطلاعاتی را روی نمایشگر خود نمایش دهد.

براساس توضیحات ارائه‌شده توسط اپل، برنامه Journal از فناوری یادگیری ماشینی آیفون استفاده می‌کند تا بتواند پیشنهادهای شخصی‌سازی‌شده‌ای را برای الهام‌بخشیدن به مطالبی که کاربران قصد نوشتن درباره آن‌ها را دارند، ارائه کند. این اطلاعات می‌تواند از پیام‌ها، تصاویر، موسیقی، تمرینات، داده‌های مربوط به موقعیت مکانی و موارد دیگری گرفته شود.

Journal iOS 17.jpg

برنامه Journal به‌طور سرتاسری رمزگذاری‌شده ساخته شده است و اطلاعات آن فقط روی گوشی ذخیره می‌شود و همچنین کاربران می‌توانند داده‌هایی را که برای ساخت پیشنهاد استفاده می‌شوند، کنترل کنند.

حالت جدید StandBy گوشی آیفون را به نوعی نمایشگر هوشمند تبدیل می‌کند که می‌توان از طریق آن زمان، تاریخ و هشدارهای دیگری را نمایش داد. همچنین این قابلیت به‌طور هوشمند پیشنهادهای سیری و فعالیت‌های زنده را نمایش می‌دهد. اساساً این قابلیت iOS 17 شبیه به آمازون Echo Show است که آن را در دسترس گوشی آیفون شما قرار می‌دهد.

Standby iOS 17.jpg

نکته قابل‌توجه اینکه می‌توانید این حالت را با زمان‌ها و سبک‌‌های مختلفی شخصی‌سازی کنید. نوتیفیکیشن‌ها و ویجت‌ها نیز ازجمله موارد دیگری هستند که از طریق داشبورد StandBy نمایش داده می‌شوند. به گفته اپل، حالت StandBy برای کاربرانی مفید خواهد بود که معمولاً عادت دارند آیفون خود را روی میز یا در آشپزخانه رها کنند.

برچسب ها :

علیرضا حسینی

فورا نه اما حتما پیروز می شوم!

دیدگاهتان را بنویسید

دانلود اپلیکیشن تک نیوز