خودروی اپل احتمالا برای دید بهتر به چراغ‌های جلو مادون قرمز مجهز می‌شود

خودروی اپل احتمالا برای دید بهتر به چراغ‌های جلو مادون قرمز مجهز می‌شود
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است
Qries

مدت‌هاست شاهد انتشار گزارش‌ها درباره خودروی اپل هستیم و حالا جدیدترین گزارش اطلاعاتی درباره چراغ‌های جلوی آن در اختیار ما قرار می‌دهد. این احتمال وجود دارد که این خودروی برقی دارای چراغ‌های جلوی مادون قرمز باشد تا دید بهبود پیدا کند.

طبق گزارش اخیر، کوپرتینویی‌ها در حال کار روی چراغ‌های جلوی اینفرارد یا مادون قرمز هستند که در مقایسه با چراغ‌های معمولی، دید راننده را تا ۳ برابر بهبود می‌دهد. علاوه بر این، اپل می‌خواهد این خودروی برقی و خودران بتواند فضای اطرافش را حتی در تاریکی مطلق هم ببیند.

این خودرو باید بتواند موانع، خطرات و سایر مشکلات جاده را شناسایی کند. پتنت اخیر اپل به یک سیستم دید در شب پیشرفته و البته پیچیده اشاره می‌کند که احتمال استفاده از آن در خودروی این کمپانی وجود دارد.

سیستم دید مدنظر کوپرتینویی‌ها از سنسورهای نور مرئی، مادون قرمز نزدیک (NIR) و مادون قرمز موج بلند (LWIR) استفاده می‌کند تا دید را در شرایط نوری ضعیف بهبود دهد و مشکلی برای خودرو ایجاد نشود.

در این پتنت عنوان شده که برد پایین شناسایی اشیاء می‌تواند ایمنی سرنشینان را کاهش دهد:

«برد موثر محدود نزدیک به ۶۰ متر برای شناسایی و دسته‌بندی اجسام می‌تواند ایمنی را کاهش دهد و همچنین موجب کاهش سرعتی شود که خودرو می‌تواند با امنیت مسافت موردنظر را طی کند.»

به گفته اپل، این سیستم جدید می‌تواند برد موثر برای شناسایی اجسام را به ۲۰۰ متر افزایش دهد که قابل توجه است.

این محدوده به خودروی خودران کوپرتینویی‌ها اجازه می‌دهد که از پیش از اینکه به مانعی برسد، آن را تشخیص دهد و در همین زمان بتواند برای به حداقل رساندن ریسک تصادف، بهترین تصمیم را بگیرد.

در نهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که با یک پتنت روبه‌رو هستیم و تضمینی برای ورود آن به خودروی اپل وجود ندارد. چندین سال تا ورود چنین محصولی به بازار فاصله داریم، بنابراین شاید کوپرتینویی‌ها در این مدت زمان به سیستم‌های پیشرفته‌تری دست پیدا کنند.

Qries
پارسا ملکی
پارسا ملکی
دبیر بخش فناوری

پارسا ملکی هستم علاقه زیادی به علم تکنلوژی دارم و در این زمینه هم استعداد زیادی دارم

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *