صدای مخصوص کامیون‌های برقی ولوو برای افزایش ایمنی [تماشا کنید]

صدای مخصوص کامیون‌های برقی ولوو برای افزایش ایمنی [تماشا کنید]
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است

با نزدیک شدن به زمان اجرای قوانین و مقررات مربوط به صدای خودروهای برقی در اروپا، ولوو از مجموعه اخطارهای صوتی مخصوصِ کامیون‌های الکتریکی خود رونمایی کرد. این اخطارها در مجموع دارای ۴ نوع مختلف بوده و در سناریوهای مختلف تغییر می‌کند.تا آخر این مقاله همراه تک نیوز باشید.

 

خودروهای الکتریکی هنگام حرکت تقریبا بی‌صدا هستند. این مساله اگر چه آلودگی صوتی را کاهش می‌دهد، ولی از نظر ایمنی می‌تواند خطرناک باشد، زیرا رهگذران و عابرین پیاده متوجه نزدیک شدن خودروهای برقی نمی‌شوند که آن هم ممکن است باعث وقوع تصادف شود. برای جلوگیری از حوادث این چنینی، اتحادیه اروپا خودروسازان را ملزم کرده به مدل‌های الکتریکی خود صدایی مصنوعی اضافه کنند.

از اول جولای ۲۰۲۱ (دهم تیر) تمامی خودروهای جدید برقی در اروپا، باید به یک تولیدکننده صدای ویژه مجهز بوده و هنگام حرکت با سرعتی کمتر از ۲۰ کیلومتر در ساعت، صدایی با بلندی معین از خود پخش کنند. بلندی این صدا با سرعت حرکت ارتباط مستقیمی دارد و به اندازه‌ای تعیین شده که عابرین پیاده و دوچرخه‌سواران به راحتی آن را بشنوند. برای نمونه در سرعت ۲۰ کیلومتر در ساعت بلندی صدا باید حداقل ۵۶ دسیبل باشد.

همانطور که در ابتدا نیز اشاره کردیم، صدای کامیون‌ها و کشنده‌های برقی ولوو در چهار نوع متفاوت طراحی شده و هنگام حرکت به جلو، شتابگیری، دنده عقب و درجا کار کردن تغییر پیدا می‌کند.

آنطور که خودروساز سوئدی اعلام کرده، صداهای موجود به اندازه کافی بلند هستند و وظیفه خود را در متوجه کردن عابرین پیاده به خوبی انجام می‌دهند؛ ضمن اینکه این صداها نمی‌توانند از دیوار عبور کنند، به همین خاطر برای ساکنین منازل و فروشگاه‌های اطراف خیابان‌ها آزاردهنده نخواهند بود.

با این سیستم هشداردهی جدید، ولوو امیدوار است کامیون‌ها و کشنده‌های برقی خود را ایمن‌تر از همیشه کند. البته مشخص و واضح است که عابرین پیاده و رهگذران نیز باید مراقب رفتارها و تصمیمات خود در مسیرهای عمومی و خیابان‌ها باشند تا آرزوی صفر شدن تصادفات توسط ولوو تحقق پیدا کند.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است Qries
علیرضا حاجی سید حسن
علیرضا حاجی سید حسن
مسئول آی تی

من علیرضا حاج سید حسن هستم . خیلی دوست دارم اطلاعات خودم را با دیگران به اشتراک بزارم❤

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *