بازگشت از ویندوز ۱۱ به ویندوز ۱۰ در یک بازه زمانی محدود امکان‌پذیر است

بازگشت از ویندوز ۱۱ به ویندوز ۱۰ در یک بازه زمانی محدود امکان‌پذیر است
اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است

ویندوز ۱۱ چند هفته پیش رسما از سوی مایکروسافت معرفی شد و بسیاری از کاربران اقدام به نصب نسخه بتای آن کردند. ولی حالا به نظر می‌رسد که راه بازگشت به ویندوز ۱۰ برای این افراد بسیار محدود است و فقط مدت زمان خاصی فرصت دارند تا ضمن حفظ اطلاعاتشان به نسخه قبلی برگردند.تا آخر این خبر همراه تک نیوز باشید.

ویندوز ۱۱ یکی از جذاب‌ترین سیستم عامل‌های مایکروسافت است که قابلیت‌های امنیتی متعددی را به همراه دارد. این نسخه با کمک تراشه TPM که از پیش‌نیازهای این سیستم عامل است، ایمنی کاربران را در سطح بالایی تضمین می‌کند. خوشبختانه مایکروسافت این نسخه را مثل ویندوز ۱۰ به کاربران تحمیل نمی‌کند. یعنی اگر کاربری از ویندوز ۱۱ استفاده کند و بخواهد به نسخه قبلی برگردد، مایکروسافت این امکان را برای او فراهم کرده اما یک شرط مهم وجود دارد.

پشتیبانی از ویندوز ۱۰ حدود ۴ سال دیگر ادامه می‌یابد، بنابراین از این نظر مشکلی وجود ندارد، اما مایکروسافت توضیح داده که بازگشت به ویندوز ۱۰ از روی ویندوز ۱۱ فقط در یک پنجره زمانی ۱۰ روزه قابل انجام است. این شرکت در توضیحات بخش پرسش‌های متداول وب‌سایت خود می‌گوید:

«بعد از این که آپگرید ویندوز ۱۱ را نصب کردید، یک بازه زمانی ۱۰ روزه وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد ضمن حفظ فایل‌ها و داده‌هایی که با خود به همراه آورده‌اید، به ویندوز ۱۰ برگردید. اما پس از روز دهم، برای بازگشت به نسخه قبلی باید از اطلاعات خود بکاپ بگیرید و ویندوز ۱۰ را به‌صورت smooth installation نصب کنید.»

بنابراین اگر ویندوز ۱۱ را روی دستگاه خود نصب کرده‌اید و نمی‌دانید که می‌خواهید روی این نسخه باقی بمانید یا نه، بهتر است زودتر تصمیم بگیرید. در صورتی که ۱۰ روز از زمان نصب ویندوز ۱۱ گذشته باشد، نصب مجدد ویندوز ۱۰ نیازمند پاکسازی تمام اطلاعات درایو ویندوز است و نمی‌توان این اطلاعات را به‌راحتی به نسخه قبلی منتقل کرد. ولی اگر هنوز در این پنجره ۱۰ روزه هستید، می‌توانید خیلی آسان به نسخه ویندوز ۱۰ برگردید و تمام تنظیمات و پیکربندی‌های خود را حفظ کنید.خیلی ممنونیم که تاآخر این خبر همراه تک نیوز بودید.

اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است اینجا محل قرارگیری تبلیغ شما است
علیرضا حاجی سید حسن
علیرضا حاجی سید حسن
مسئول آی تی

من علیرضا حاج سید حسن هستم . خیلی دوست دارم اطلاعات خودم را با دیگران به اشتراک بزارم❤

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *