آخرین نسخه راهنمای جامع بیمه شخص ثالث در پاییز 1400

آخرین نسخه راهنمای جامع بیمه شخص ثالث در پاییز 1400

همانطور که کلاه ایمنی برای موتورسواران، گذرنامه برای مسافران بین المللی و ویزای شینگن برای کشورهای اروپایی ضروری‌ست. بیمه شخص ثالث نیز برای رانندگی لازم و ضروری‌ست. شما نمی‌توانید بدون داشتن آن رانندگی امنی را تجربه کنید. در صورت نداشتن این بیمه و مواجهه با تصادفات و خسارات در پی آن، شرکت بیمه هیچ تعهدی در قبلا پرداخت خسارات وارده نخواهد داشت.

 بیمه شخص ثالث از فاکتورهای مهم در هنگام خرید یک خودرو است. معمولا فروشنده‌ها بر روی بیمه بودن خودرو تاکید می‌کنند و با توجه به هزینه نسبتا بالای بیمه‌های شخص ثالث، داشتن تخفیف بیمه برای خودرو هنگام فروش، می‌تواند یک نقطه قوت برای خریدار خودرو موردنظر باشد. البته از آن طرف، این قانون به ضرر مالک سابق خودرو است که هزینه بیمه را تماما پرداخت کرده و با احتیاط کامل، از تخفیف عدم خسارت برخوردار شده است. همین قانون جدید بیمه شخص ثالث فرصتی شد که ما به ارائه راهنمای کاملی درباره بیمه شخص ثالث بپردازیم. با ما همراه باشید.

اگر می‌خواهید خودرویی را در جاده برانید و رانندگی کنید بیمه ثالث خودرو الزامی قانونی است. هرکسی که بدون بیمه اتومبیل رانندگی کند با جریمه و محرومیت احتمالی روبرو می‌شود.

این که آیا قصد رانندگی با ماشین شخصی خود را دارید، یا خودرویی برای اجاره یا قرض گرفتن برای سوار شدن در آن دارید، باید حداقل بیمه نامه خودرویی را تهیه کنید که درصورت صدمه دیدن یا آسیب رساندن به دارایی افراد دیگر پرداخت می‌شود. این بیمه اجباری، بیمه شخص ثالث نامیده می‌شود که در ادامه به توضیح بیشتر درباره آن می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

بیمه شخص ثالث چیست؟

طبق قانون وسایل نقلیه، هر خودرویی باید حداقل به بیمه اتومبیل شخص ثالث مجهز باشد.تا بتواند در جاده‌ها به صورت قانونی رانندگی کند. بیمه شخص ثالث، بیمه ای اجباری برای تمام دارندگان وسایل نقلیه زمینی در برابر خسارات جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث است.در بیمه شخص ثالث، مالك وسيله نقليه شخص اول به شمار مي آيد. شخص ثاني شركت بيمه است كه متعهد به جبران هزينه ها طبق قرارداد است و در نهايت شخص ثالث فرد زيان ديده در حوادث رانندگي است (كه منظور غير از راننده مقصر است). تمامي اشخاصي كه در يك حادثه تصادف، زيان مالي و جاني مي بينند، تحت پوشش بيمه شخص ثالث قرار گرفته و اين بيمه هزينه هاي مربوط به درمان، فوت و خسارات وارد شده به اموال را جبران مي كند. در اين گونه اتفاقات، راننده مقصر هم مي تواند از مزاياي بيمه حوادث راننده كه شاخه اي جديد از بيمه شخص ثالث به شمار مي آيد استفاده كند.

این حداقل سطح بیمه‌ای است که براساس قانون برای رانندگی وسیله نقلیه موردنیاز است. بیمه اتومبیل شخص ثالث خسارت وارده به دیگران را در نتیجه تصادف که تقصیر شما است پوشش می دهد. خسارت وارده به خودرو شما تحت پوشش بیمه شخص ثالث خودرو قرار نمی‌گیرد.

بهترین نوع بیمه شخص ثالث خودرو برای من کدام است؟

تا حد زیادی به عوامل خطرساز مختلف شما بستگی دارد: سن و تجربه رانندگی، نوع خودرویی که سوار می شوید، محل پارک آن و محل زندگی، و بسیاری عوامل دیگر.

به عنوان مثال، کارشناسان بیمه برای یک راننده تازه واجد شرایط برخورداری  از بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه ماشین را توصیه می‌کنند.

tr4
انواع خسارت‌ها در بیمه شخص ثالث

لازم است بدانید که در بیمه شخص ثالث، با دو نوع خسارت مواجه هستیم:

 • خسارات جانی
 • خسارات مالی

به هرگونه آسیبی که به جسم افراد وارد شود خسارات جانی می‌گوئیم از جمله:

 1. زخم و برخورد معمولی تا از کارافتادگی
 2. نقص عضو
 3. قطع عضو
 4. هزینه‌های پزشکی وارد شده در اثر حادثه یا فوت و…

خسارات مالی نیز شامل تمامی خسارات وارد شده برای شخص ثالث و اموال و غیرمنقول وی هستند.

پوشش دهی خسارات مالی و جانی

قبل از این‌که از وسیله نقلیه خود استفاده کنید، باید بیمه‌نامه شخص ثالث و میزان اعتبار آن را برای پوشش‌دهی و خسارات مالی و جانی بررسی کنید.

هم‌چنین امکان دارد شخص ثالث، در برخی حوادث یک شخص حقوقی یا شرکتی باشد که اموالش آسیب دیده است. در این صورت تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی زیان‌دیده از حادثه به جز راننده مقصر، واجد شرایط دریافت غرامت تحت بیمه‌نامه شخص ثالث هستند.

نرخ و قیمت بیمه شخص ثالث 1400

در سال 1400 نرخ دیه افزایش یافت. به همین علت نرخ بیمه شخص ثالث افزایش 37 درصدی را تجربه کرد. تعیین نرخ بیمه شخص ثالث به عواملی همچون:

 1. نوع خودرو
 2. تعداد سیلندر
 3. تخفیف عدم خسارت
 4. کاربری خودرو
 5. تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث
 6. میزان پوشش مالی
 7. جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

بستگی دارد.

tt
حق بیمه شخص ثالث به عوامل مختلفی بستگی دارد.

بنابراین نرخ بیمه ای که در اینجا بیان می‌کنیم قطعی نبوده و تنها به صورت نرخ پایه و مطابق اعلام سازمان بیمه مرکزی بیان می‌شود.

نوع خودروی سواری شخصی
مبلغ حق بیمه پایه به تومان
کمتر از چهار سیلندر
1,937,500
پیکان، پراید و سپند
2,294,300
چهار سیلندر
2,697,100
بالاتر از چهار سیلندر
3,018,400

در تعیین نرخ بیمه برای خودروهای سواری مسافرکش درون شهری: 10درصد  و برای خودروهای مسافرکش برون شهری: 20درصد به مبالغ فوق افزوده می‌شود.

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث

شاید به دنبال بهترین بیمه شخص ثالث برای خودروی  باشید. شاخص‌های تاثیرگذار در تعیین بهترین بیمه شخص ثالث، سطح توانگری شرکت‌های بیمه، تعدد مراکز پرداخت خسارت، میزان تخفیفات بیمه شخص ثالث، پوشش‌های مالی، رتبه رضایتمندی و سهم از بازار شرکت بیمه‌گر هستند. شما می‌توانید با مراجعه حضوری به نمایندگی‌های شرکت‌های بیمه یا جستجوی اینترنتی در سامانه‌های خرید آنلاین بیمه، بهترین بیمه شخص ثالث را با توجه به نیاز خود انتخاب نمایید. با توجه به شرایط کرونا، سهولت خرید و خدمات سامانه‌های خرید آنلاین ، گزینه خرید آنلاین بیمه شخص ثالث منطقی‌تر به نظر می‌رسد.

ما اطلاعات چندین سامانه مختلف سامانه آنلاین خرید بیمه ثالث را بررسی و مقایسه کردیم. از بین آن‌ها سامانه خرید آنلاینbimeh.com  را پیشنهاد می‌کنیم.

برای استعلام و خرید بیمه شخص ثالث به سامانه فروش آنلاین بیمه دات کام مراجعه نمایید.

tt2
رانندگی ایمن و جبران خسارت ها با بیمه شخص ثالث ماشین

بیمه دات کام که سامانه آنلاین استعلام، مقایسه و خرید آنلاین انواع بیمه بدنه ، بیمه شخص ثالث، بیمه مسافرتی از شرکت‌های بیمه‌گر متعدد است، امکان خرید راحت و آسان بیمه شخص ثالث را نیز در سایت خود فراهم آورده است.شما می‌توانید با ورود به صفحه استعلام بیمه شخص ثالث، ضمن وارد کردن مشخصات و شرایط بیمه‌ای مدنظر خود و مقایسه نرخ این بیمه از تمام شرکت‌های معتبر، بهترین بیمه شخص ثالث را انتخاب نموده و خرید آنلاین بیمه را از  bimeh.com تجربه نمایید.

اطلاعات تماس:

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان فرهنگ، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان،‌ پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶

پست الکترونیک: info@bimeh.com

شماره تماس: 021-4372

اطلاعات تماس:

اطلاعات تماس:

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان فرهنگ، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان، ‌ پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶

پست الکترونیک: info@bimeh.com

شماره تماس: ۰۲۱-۴۳۷۲

واحد تبلیغات
واحد تبلیغات

واحد تبلیغات تک نیوز | ربات منتشر کننده تبلیغات سایت

نوشته های مرتبط
1 دیدگاه
peyman17

خیلی ممنون از مقاله خوبتون

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *