تک نیوز > اخبار خودرو : انتقال دفتر مرکزی تسلا از کالیفرنیا به تگزاس

انتقال دفتر مرکزی تسلا از کالیفرنیا به تگزاس

ms homepage social

 مدیرعامل تسلا اعلام کرد قرار است دفتر  اصلی شرکت از «سیلیکون ولی» به آستین تگزاس منتقل می‌‌شود، جایی که حدود یک سال قبل کارخانه جدیدی در آن منطقه کار خود را آغاز کرد.

لبته به گفته ماسک، تسلا به فعالیت خود در کارخانه خودرو برقی شهر فریمانت، کالیفرنیا ادامه می دهد  حتی قصد دارد تولید خود را در آنجا بیش از 50 درصد افزایش دهد . وی در نشست سالانه سهامداران شرکت گفت: «ما به گسترش فعالیت‌های خود در کالیفرنیا ادامه می‌دهیم، بنابراین این موضوع به خروج تسلا از کالیفرنیا ارتباطی ندارد.»

با این وجود این که دفتر  اصلی تسلا دیگر جایی نخواهد بود که خودروهای آن بیشترین میزان محبوبیت را دارند. در عوض این شرکت دفتر اصلی خود را به ایالتی تغییر مکان داده که به طور قانونی و به دلیل قوانین ایالتی نمی‌تواند خودروهای خود را مستقیما به مصرف‌کنندگان بفروشد.

یلان ماسک پیش از این نیز در سال ۲۰۲۰ اعلام کرده بود که قصد دارد کل فعالیت‌های تسلا را از کالیفرنیا خارج کند، زیرا او به شدت با دستورات دولت برای کمک به حفظ امنیت مردم در اوایل همه‌گیری ویروس کرونا مخالف بود. همچنین در حالی که اسپیس ایکس حضور خود را در نواحی جنوبی ایالت تگزاس به طور چشمگیری افزایش داد، ماسک نیز به این ایالت رفت. مدیرعامل تسلا در مقطعی اعلام کرد که فکر می‌کند کالیفرنیا بسیار «از خود راضی» شده است.

ماسک پیشتر گفته بود که تسلا ساخت و ساز در آستین را نسبت به مکان‌های دیگر ترجیح می‌دهد، زیرا کارکنان تمایل بیشتری برای مهاجرت به آنجا دارند. به گفته او خرید خانه برای مردم در کالیفرنیا بسیار دشوار است و مکان جدید شرکت خودروسازی در آستین دقیقا نزدیک فرودگاه محلی واقع شده است، که به گفته ماسک مناسب است.

پس از تصویب یکی از محدودکننده‌ترین قوانین ضد سقط جنین کشور در این ایالت، تسلا در شرایطی به تگزاس نقل مکان می‌کند که بسیاری از مشاغل دیگر نیز تحت فشار قرار گرفته‌اند تا کالیفرنیا را ترک کنند.

پارسا ملکی

پارسا ملکی هستم علاقه زیادی به علم تکنولوژی دارم و می خوام اطلاعات خودم رو با شما به اشتراک بزارم?

دیدگاهتان را بنویسید