تک نیوز > سامسونگ : چگونه با کدهای دستوری به منوهای مخفی دستگاه‌های سامسونگ دسترسی پیدا کنیم؟

چگونه با کدهای دستوری به منوهای مخفی دستگاه‌های سامسونگ دسترسی پیدا کنیم؟

how to record calls on samsung galaxy s20

معمولا سازندگان موبایل‌ها مجموعه‌ای از کدهای دستوری را برای عیب‌یابی و دسترسی به اطلاعات دقیق از وضعیت دستگاه، درون محصولات خود تعبیه می‌کنند. کد های مخفی و تست سامسونگ نیز در همین راستا درون گوشی‌های سری گلکسی و حتی محصولات قدیمی‌تر این شرکت قرار گرفته است که در مواقع متعددی می‌تواند برای صاحبان آن‌ها کاربردی و مفید واقع شود.

دسترسی به کد های مخفی و تست سامسونگ

یکی از مهم‌ترین کدهای مخفی در گوشی‌های سامسونگ معرفی شده از سال ۲۰۱۷ به بعد، کد #*۰#* است که امکان دسترسی به یک منوی مخفی را ایجاد می‌کند. همچنین کدهای #9900#* و #9090#* از دیگر کدهای مهم در موبایل‌های این شرکت به شمار می‌روند که هرکدام برای دسترسی به منوهای مستقلی کاربرد دارند.

نمایش رنگ‌های آبی، سبز و قرمز برای بررسی پیکسل‌های سوخته، بررسی حسگرهای دستگاه، سنجش میزان لرزش، تست عملکرد تاچ صفحه نمایش، تست قلم لمسی (S-Pen) و نمایش اطللاعات نرم افزاری از جمله مواردی هستند که در منوی #*۰#* قابل انتخاب خواهند بود. البته کدهای مخفی دیگری هم به این منظور استفاده می‌شوند که در جداول زیر می‌توانید مهم‌ترین آن‌ها را مشاهده کنید.

کدهای گوشی‌های دارای One UI

کدهای زیر در دستگاه‌های جدیدتر اندرویدی سامسونگ که به رابط کاربری One UI این شرکت مجهز هستند، قابل استفاده خواهند بود. این محصولات شامل پرچمداران گلکسی S8 و بعد از آن و گوشی‌های میان‌رده سری M و A می‌شوند. البته ممکن است بعضی از کدها در برخی دستگاه‌ها پاسخی به همراه نداشته باشند.

کدهای گوشی‌های دارای TouchWiz

دستگاه‌های قدیم‌تر سامسونگ که به رابط کاربری TouchWiz یا سایر عناوین مجهز هستند، از کدهای زیر بهره می‌گیرند. این محصولات شامل پرچمداران سری گلکسی S7 و قبل از آن در کنار سایر دستگاه‌ها می‌شوند. همچنین نوت ۷ و محصولات سری C و J هم در این دسته قرار می‌گیرند که از اندروید ۶ یا پایین‌تر استفاده می‌کنند

برنامه Samsung Members

امروزه استفاده از کد های مخفی و تست سامسونگ برای آزمایش عملکردهای گوناگون دستگاه ضرورتی ندارد و روش‌های آسان‌تری برای بررسی آن‌ها در نظر گرفته شده است. اپلیکیشن Samsung Members یکی از همین روش‌ها است که می‌تواند نظارت کاربر روی جنبه‌های مختلف دستگاه خود را افزایش دهد و اگر صاحب یکی از گوشی‌ها یا تبلت‌های این شرکت هستید، توصیه می‌کنیم از آن حتما بهره بگیرید.

پارسا ملکی

پارسا ملکی هستم علاقه زیادی به علم تکنولوژی دارم و می خوام اطلاعات خودم رو با شما به اشتراک بزارم?

دیدگاهتان را بنویسید