تک نیوز > اخبار تکنولوژی : موبایل تاشو پیکسل احتمالا سال ۲۰۲۲ با دوربین‌ سری پیکسل ۶ معرفی می‌شود

موبایل تاشو پیکسل احتمالا سال ۲۰۲۲ با دوربین‌ سری پیکسل ۶ معرفی می‌شود

Google Pixel Fold release date price features and news 1

اولین گوشی تاشو پیکسل قرار است در سال ۲۰۲۲ روانه بازار شود و ظاهرا گوگل از سنسورهای دوربین پیشرفته موجود در پیکسل ۶ و ۶ پرو استفاده نخواهد کرد و از نمونه‌های موجود در پیکسل ۵ بهره خواهد برد.تا آخر این خبر همراه تک نیوز باشید.

یکی از بزرگترین پیشرفت‌های گوشی‌های پیکسل گوگل در سال جاری به بخش دوربین مربوط می‌شود که اخیرا پیکسل ۶ پرو نیز فهرست ۱۰ گوشی برتر DxOMark از نظر دوربین قرار گرفت. گوشی‌های سری پیکسل ۶ از سنسور ۵۰ مگاپیکسلی GN1 سامسونگ بهره می‌برد که علاوه بر عملکرد بسیار خوبی آن برای ثبت عکس‌هایی با نور و جزئیات بیشتر از نظر فیزیکی نیز بزرگتر است.

سنسور بزرگتر دوربین برای یک گوشی استاندارد احتمالا مشکل مهمی نخواهد بود اما در گوشی‌های تاشو شرایط کمی متفاوت است. اکنون طبق اطلاعاتی که تیم APK Insight در فایل‌های مرتبط با آخرین نسخه اپلیکیشن Google Camera کشف کردند، گوشی تاشو پیکسل با اسم رمز Pipit قرار است از سنسورهای دوربین گوشی سال گذشته پیکسل استفاده کنند. در واقع گوشی تاشو پیکسل احتمالا برای دوربین اصلی خود به جای سنسور جدید GN1 از نمونه ۱۲.۲ مگاپیکسلی IMX363 استفاده خواهد کرد زیرا گزینه جدید برای این گوشی بسیار بزرگ است.

همچنین طبق مشخصات فاش شده، این گوشی تاشو احتمالا از یک سنسور ۱۲ مگاپیکسلی IMX386 نیز بهره ببرد که احتمالا به عنوان یک دوربین فوق‌عریض حضور داشته باشد. علاوه بر این به نظر می‌رسد این دوربین در هنگامی که گوشی بسته است استفاده می‌شود.

علاوه بر این، گوشی تاشو پیکسل همچنین به دو سنسور ۸ مگاپیکسلی IMX355 مجهز خواهد شد که یکی از آن‌ها با برچسب «داخلی» و دیگری با عنوان «خارجی» مشخص شده است. در گوشی‌های قبلی پیکسل معمولا از این سنسور به عنوان دوربین سلفی استفاده می‌شده است. در واقع می‌توان نتیجه‌گیری کرد که گوگل نیز مانند سامسونگ قصد دارد در حالت باز یا بسته گوشی خود به کاربران روش‌های متفاوتی برای گرفتن عکس سلفی ارائه کند.

همچنین هنوز مشخص نیست که آیا در گوشی تاشو پیکسل نیز مانند گلکسی زد فولد ۳ شاهد دوربین زیر نمایشگر خواهیم بود یا خیر.

برچسب ها :

علیرضا حسینی

فورا نه اما حتما پیروز می شوم!

دیدگاهتان را بنویسید

دانلود اپلیکیشن تک نیوز