تک نیوز > اخبار تکنولوژی و کامپیوتر و سخت افزار : لوگوی چیپست اسنپدراگون 8Gx Gen 1 در وب‌سایت کوالکام رویت شد

لوگوی چیپست اسنپدراگون 8Gx Gen 1 در وب‌سایت کوالکام رویت شد

Snapdragon 8Gx Gen 1 logo leaks days before the Qualcomm 1

چند روز مانده به معرفی پرچمدار نسل بعدی کوالکام، حالا لوگوی چیپستی به نام اسنپدراگون ۸Gx Gen 1 در یکی از صفحات وب‌سایت این شرکت مشاهده شده است. این لوگو می‌تواند نام پرچمدار اصلی کوالکام را فاش کند یا مربوط به محصول دیگری باشد که در کنار چیپست اصلی اسنپدراگون معرفی خواهد شد.تا آخر این خبر همراه تک نیوز باشید.

به گزارش کاربری به نام Za_Raczke که اولین بار این صفحه را پیدا کرد، عنوان صفحه در وب‌سایت کوالکام trying out icon بوده است. اطلاعات این صفحه حالا حذف شده و دیگر لوگوی مربوطه را نشان نمی‌دهد. ولی در تصویری که از این لوگو ذخیره شده عبارت Test123 دیده می‌شود. این عبارت احتمالا متن جانگهداری است که بعدا با یک متن واقعی تعویض خواهد شد.

اگرچه کوالکام هنوز نام دقیق چیپست پرچمدار خود را اعلام نکرده، اما در شایعات گفته شده که این محصول با نام اسنپدراگون ۸ Gen 1 به بازار می‌آید. کوالکام در حال حاضر محصولی به نام اسنپدراگون ۸cx را در بازار دارد که مخصوص لپ‌تاپ‌های ویندوزی آرم است. همچنین، چیپستی به نام اسنپدراگون ۸c وجود دارد که نسبت به ۸cx ضعیف‌تر است. چیپست اسنپدراگون ۷c هم مدل پایین‌رده این تراشه به حساب می‌آید. در تمامی این مدل‌ها، حرف c نشانگر pc است، ولی G حرف اول چه کلمه‌ای خواهد بود؟

با توجه به روش نام‌گذاری فعلی کوالکام، چیپست‌هایی که سرعت کلاک بالاتری دارند، در انتهای نام خود حرف G می‌گیرند. برای مثال، اسنپدراگون ۷۶۵G سریع‌تر از اسنپدراگون ۷۶۵ است. به همین ترتیب، اسنپدراگون ۸Gx Gen 1 هم می‌تواند نسخه‌ای از پرچمدار بعدی کوالکام باشد که سرعت بیشتری ارائه خواهد کرد.

مراسم بزرگ کوالکام سه‌شنبه ۳۰ نوامبر مصادف ۹ آذر برگزار می‌شود. انتظار داریم در این مراسمی چیپست اسنپدراگون ۸۹۸ را ببینیم که احتمالا با نامی جدید از راه می‌رسد. گوشی ریلمی GT 2 اخیرا با همین چیپست در بنچمارک آنتوتو حاضر شده و توانسته امتیاز ۱ میلیون ۲۵ هزار و ۲۱۵ را به دست آورد.

علیرضا حسینی

فورا نه اما حتما پیروز می شوم!

دیدگاهتان را بنویسید

دانلود اپلیکیشن تک نیوز